Kategorie

  • Marcia363
  • 22.10.2010
   

  Opis wymyślonej fantastycznej postaci

  • Marcia363
  • 23.10.2010
   
  Jak by ktoś wiedział jak to napisać to niech napisze
  • asiaa2785
  • 23.10.2010
  • UWAGA: 2 osoby uznały to rozwiązanie jako niepoprawne.
   
  Postać, którą chcę scharakteryzować to Betta. Jej dziwne imię pochodzi od popularnego żeńskiego imienia. Jest dla mnie kimś wyjątkowym, opiekuńczym głosem, dlatego postanowiłem, że opiszę właśnie ją.

  Wyobrażam ja sobie dzięki jej głosowi. Widzę ją jako zgrabną, wysoką, długonogą kobietę o typowej słowiańskiej urodzie, a więc błękitnooką blondynkę.

  Kiedy jest zimno Betta nosi stroje przypominające ubrania z szafy dziewiętnastowiecznej damy i tak jak ona, zawsze ma przy sobie koronkową parasolkę. Natomiast latem jest jak pachnące lilie.Betta jest niezwykle zadbaną kobietą. Nigdy nie wychodzi bez makijażu i wypracowanego do perfekcji stroju. Ma bardzo elegancki sposób dobierania strojów, do których zawsze potrafi dopasować jedną ze swoich niezwykłych, pełnych tajemniczości min. Jej twarz nigdy do końca nie zdradza, o czym właśnie myśli. Jest zwiewna i eteryczna niczym nimfa.

  Betta uczyła się zawsze bardzo dobrze i często zdarzało się jej siedzieć nad książkami do późnych godzin w nocy. Zresztą nawet obecnie zdarza się, że wytrwali i cierpliwie pracuje nad zadaniem. Ostatnio jednak jej charakter zaczął się powoli zmieniać. Sama się zdziwiłam, ponieważ myślałam, że wiem już o niej wszystko i raczej nie zaskoczy mnie nowinkami, a jednak pomyliłam się. Wiedziałam, że ma duże ambicje i poważne usposobienie. Teraz zaś zaczęła ukazywać całkiem nową twarz. Betta powoli zaczęła otwierać się na ludzi i zwalczać małymi kroczkami straszną przypadłość, jaką była dla niej skłonność do wpadania w depresję. To przez nią Betta wielokrotnie wpadała w histerię, co nie przysparzało jej przyjaciół. Teraz Betta zrozumiała, że musi uważniej przyglądać się otaczającemu ją światu i przestać tak bardzo się go bać. Jej nowe podejście udziela się także mnie, więc teraz obie walczymy, by móc realizować swoje marzenia i cele. Obie wiemy, że warto to robić.

  Różnica w zachowaniu Betty została dostrzeżona także wśród jej znajomych i powoli zaczęła ona wchodzić w inny świat - pełen ciekawych, przyjaźnie nastawionych i sympatycznych ludzi, których wcześniej nie zauważała, albo po prostu się ich bała. Jednak nie znalazła jeszcze pośród licznych nowo poznanych takich, którzy zostaliby jej "bratnimi duszami", czyli przede wszystkim osób z niezwykłym poczuciem humoru.

  W okresie duchowych wzlotów Betta znajduje się w centrum zainteresowania i czuje się z tym bardzo dobrze. Jest pełna energii i spontaniczna. Używa nowoczesnego języka i dobrze rozumie się z nieznajomymi. Niestety czasem przychodzi także gorszy dzień. Batta jest istota zmienną i kiedy przychodzi taki czas, zamyka się w sobie. Nie odpowiada na telefony i zaproszenia. Unika ludzi, nawet tych, których naprawdę lubi i ceni. Traci kontakt z rówieśnikami i odpoczywa od otaczającego ją zgiełku. Myśli wtedy o wszystkich rzeczach, które ją interesują, o tym, co chciałaby robić w przyszłości.

  Betta, mimo specyficznego charakteru, ma kilka przyjaciółek. Maja swoje tajemnice, a ona potrafi być dyskretna. Jest wierna swoim przyjaźniom. Zawsze szanuje poglądy innych, ale wbrew pozorom, jej tolerancja nie zawsze jest mile widziana. Niektórzy patrzą na nią z pewnym uśmieszkiem, ale ona wie, ze jest kulturalną, rozumiejąca myślicielką i to uważa za słuszne. Po prostu ma swój system wartości, który pomaga jej dążyć wyznaczoną droga i ciężko komukolwiek na niego wpłynąć.

  Wolny czas Betty to długie spacery ze ślicznymi czworonogami, muzyka, która uwielbia, sport, obecny w jej życiu od bardzo dawna, oraz, od jakiegoś czasu, Internet, pomocny w każdej sytuacji.

  Fakt, że Betta jest istotą tak niebywale barwną, może wynikać z jej przeżyć w dzieciństwie, które mocno ją ukształtowały i dzięki którym nauczyła się samodzielnie myśleć.

  Betta towarzyszy mi odkąd pamiętam, czyli od zawsze. I myślę, że na zawsze też zostanie...

  Mam nadzieje,że pomogłem liczę na Najwyższą
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.