Kategorie

  • masl0
  • 10.06.2020
   

  Pilnie potrzebna pomoc zadania na dziś. Z góry dziękuje!

  3. Po gładkiej równi pochyłej, nachylonej do poziomu pod kątem a=30*, zsuwał się klocek o masie m1=1kg. W chwili, gdy klocek miał prędkość o wartości v=3,3 m/s, uderzył w niego lecący ku górze, równolegle do równi, pocisk o masie m2=0,1kg. Pocisk utkwił w klocku. W wyniku zderzenia klocek przesunął się ku górze wzdłuż równi do chwili zatrzymania przebył drogę s=0,9m. Oblicz wartość prędkości pocisku przed zderzeniem. Przyjmij, że przyśpieszenie ziemskie g=10 m/s2.

  8. Dziecko usiłuje przesunąć po dywanie skrzynkę z zabawkami o łącznej masie 12kg. W tym celu ciągnie za sznurek przyczepiony do skrzynki pod kątem 20* do poziomu siłą o wartości 30N. Współczynniki tarcia statycznego i kinetycznego skrzynki o dywan są odpowiednio równe 0,3 i 0,2; przyjmujemy, że g=10 m/s2.
  a)wykaż, że skrzynka nie zostanie wprawiona w ruch.
  b)zbadaj, co będzie się działo ze skrzynką. gdy dziecko zwiększy wartość siły ciągnącej do 40N.

  9. W wesołym miasteczku tzw. diabelskie koło o promieniu R=20 obraca się z prędkością o stałej wartości, a okres obrotu T=5min. Wszystkie siedziska są poziome podczas ruchu. Przyjmij, że g=10m/s2 i oblicz:
  a)różnicę wartości siły nacisku pasażera na siedzisko w najniższym i najwyższym położeniu, jeśli ciężar pasażera ma wartość 500N.
  b)okres obrotu koła oraz wartość prędkości liniowej, którą musiałby mieć pasażer, aby w najwyższym punkcie toru siła wzajemnego nacisku pasażera i siedziska była dwa razy mniejsza od ciężaru pasażera.

 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.