Kategorie

  • skasowany.980104
  • 4.10.2016
   

  zastanów się i napisz, w jakim celu zastosowano cytaty w podanych fragmentach wypracowań 1/30

  a) Podsumowując swoje rozważania na temat edukacyjnej roli bajki jako gatunku literackiego,chciałabym przytoczyć słowa Mikołaja Gogola: "z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie!"
  b)"W oparach absurdu"Juliana Tuwima i Antoniego Słonimskiego to książka- żart, książka- zabawa, książka popis językowej fantazji autorów. Swój stosunek do rzeczywistości wyrażają oni nader trafnie słowami: "Ach, żeby było inaczej, na przekór,wbrew!".
  c)Absolutnie nie zgadzam się ze słowami Oskara Wilde'a, że "Każda sztuka jest bezużyteczna". Trudno jest mi sobie wyobrazić, czym byłaby ludzkość bez sztuki. W mojej pracy postaram się to udowodnić.
  d)Mottem moich rozważań na temat konieczności realizacji własnych pragnień uczynię słowa Leopolda Staffa z wiersza pt."Odys":
  "Oto chodzi jedynie,
  By naprzód wciąż iść śmiało, Bo zawsze się dochodzi
  Gdzie indziej, niż się chciało".
  e)"Czas potknął się i upadł" - pisze Wisława Szymborska w wierszu pt. "Ludzie na moście". Wyraża w ten sposób przekonanie, że sztuka jest wartością ponadczasową.

  • hasloaaa
  • 4.01.2019
   
  vnc
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.