Kategorie

  • gasj_1878
  • 14.06.2012
   

  1. Dwie kule jednakowej wielkości wykonane z przewodzącego materiału stykamy ze sobą po czym rozsuwamy. Jakie ładunki zgromadzą się na każdej z kul, jeśli przed zetknięciem jedna z nich była obojętna elektrycznie, druga natomiast naładowana ładunkeim o wartości 8 C?
  a) 8 C i 0 C
  b) 2 C i 6 C
  c) 8 C i 8 C
  d) 4 C i 4C


  2. Dwie obojętne elektrycznie powierzchnie wykonane z różnych substancji złożono razem, po czym gwałtownie rozdzielono. Jedna z tych powierzchni zostałą naładowana ładunkiem o wartości 8 C. Jaki ładunek zgromadził sięna drugiej?
  Proszę o obliczenia
  a) 8C
  b) -8C
  c) 4C
  d) -4C

  3. W pobliże ciała obojętnego elektrycznie przysunięto z prawej strony ciało naelektryzowane, w wyniku czego elektrony w ciele obojętnym zaczęly przesuwać się w lewo. Jakim ładunkiem naelektryzowane było ciało, które wywołało to zjawisko?
  a) dodatnim
  b) ujemnym
  c) nie można tego określić

  4. Dwa różnoimienne ładunki zbliżają się do siebie pod wpływem siły wzajemnego przyciągania. Jakim ruchem się poruszają?
  a) jednostajnym prostolinowym
  b) jednostajnie przyspieszonym
  c) niejednostajnie przyspieszonym
  d) jednostajnie opóźnionym

  5. Jak zmieni się siła przyciągania między dwoma ładunkami dodatnimi, jeśli odległość między nimi zwiększymy dwukrotnie?
  a) zwiększy się dwukrotnie
  b) zwiększy się czterokrotnie
  c) zmniejszy się dwukrotnie
  d) zmniejszy się czterokrotnie

  6. Siła przyciągania między dwoma ładunkami wynosi 7 N. Jak zmini się ta siła, kiedy zmienimy znak jednego z tych ładunków?
  a) zwiększy się dwukrotnie
  b) zmniejszy się dwukrotnie
  c) nie zmeni się
  d) zmieni znak na przeciwny

  7. Dwie naładowane różnoimiennie kulki przyciągają się z siła 15 N. JAk zmieni się siła przyciągania pomiędzy nimi, jeśli ich masy zwiększymy dwukrotnie?
  a) zwiększy się dwukrotnie
  b) zmniejszy się dwukrotnie
  c) nie ulegnie zmainie
  d) zmieni znak

  8. Siłą działająca pomiędzy dwoma ładunkami elektrycznymi o wartościach q1 i q2 znajdujących się w odległości r od siebie, wyraża sie wzorem Fc= k * q1q2/r^2, gdzie k jest stałą proporcjonalności, wynoszącą k = 9 * 10^9 * Nm^2/C^2. Oblicz wartość siły oddziaływania na siebie dwóch ładunków o wartościach q1 = -3 C i q2= 5 C, oddalonych od siebie o 2m.

  9. Dlaczego naelektryzowana linijka przyciąga obojętne elektrycznie podarte na drobno papierki? Wyjaśniając to zjawisko, posłuż się pojęciem indukcji elektrycznej.

  10. Dwa łądunki znajdują się od siebie w odległości 1m. Jaka jest wartość q1 pierwszego ładunku, jeśli drugi ma wartość q2= 2C, a siła odpychania pomiędzy nimi wynosi 9 * 10^9 N?
  Proszę o obliczenia
  a) 2C
  b) -1C
  c) 0,5 C
  d) -0,2 C

  • kora11
  • 30.03.2014
   
  1. d 2.b 3. b .4 .c
  • sankigamer
  • 23.03.2017
   
  1 D
  2 B
  3 B
  4 C
  5 D
  6 B
  • sankigamer
  • 23.03.2017 zmieniony
   
  POPRAWKA !!!
  4 A
  5 B
  6 C
  7 ?
  8 ?
  9 C
  • xKUBA23x
  • 5.05.2017
   
  Kule to ci do ryja wchodza smieciu w dupe zajebany
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.