Kategorie

  • anitaska
  • 1.11.2009
   

  Określ , jakie są granice Twojej tolerancji. W tym celu , ustal , jakich cech i zachowań nie akceptujesz u innych ludzi . Odwołaj się do sytuacji z własnego życia.  Wy odpowiedzcie o sobie . wazne ! dam 6 !!!
  ;')

  • kornelciaa13
  • 2.11.2009
   
  Mogę tolerować niektóre zachowania ale tylko w sporadycznych sytuacjach...
  Niekiedy ludzie przekraczają granice tolerancji myśląc, że skoro inni akceptują pewne zachowania aspołeczne to ich zachowanie także nie wzbudzi w nich kontrowersji.
  U ludzi nie akceptuję tego iż niektórzy z nich myślą, że dla szpanu mogą się popisywać i pogardzać słabszymi od siebie, którzy nie będą umieli się "odegrać"...
  Ci którzy mają mocny charakter i rządzą innymi są zazwyczaj słabi psychicznie i w ten sposób chcą wyładować swoją złość i flustrację.
  Są także tacy, którzy odnoszą sie ze swoimi poglądami narzucając je w tan sposób innym.
  • lukasz1234567
  • 19.11.2009
   
  Tolerancja (łac. tolerantia - "cierpliwa wytrwałość"; od łac. czasownika tolerare - "wytrzymywać", "znosić", "przecierpieć") - termin stosowany w socjologii, badaniach nad kulturą i religią. W sensie najbardziej ogólnym oznacza on postawę wykluczającą dyskryminację ludzi, których sposób postępowania oraz przynależność do danej grupy społecznej może podlegać dezaprobacie przez innych pozostających w większości społeczeństwa. W okresie reformacji pojęcie to było stosowane w odniesieniu do mniejszości religijnych. Obecnie termin ten obejmuje również tolerancję różnych orientacji seksualnych oraz odmiennych światopoglądów
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.