Kategorie

  • cinek_93
  • 25.10.2009
   

  Witam musze przygotowac na J.polski wypowiedz ustną (5,7min). Musze wybrać repotraż,omówic jego problematykę, z czego składa się wprowadzenie, dlaczego jest to reportaż, Dlaczego wybrałem ten a nie inny artykuł. Wybrałem artykuł z ,,Przyjaziółki" nr27(3180) 15-28.10.2009 pt.,,Łaskawy los ocalił tych, których kocham."Prosze o pomoc. Dam punkty.
  Oto linki do Reportażu:
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93621fed196a5128.html
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42361e578b80f35e.html
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f61a69198ac43bd5.html
  PROSZE PROSZE
   CCF20091025_00000.jpg

  • cinek_93
  • 25.10.2009
   
  i..
   CCF20091025_00003.jpg
  • cinek_93
  • 25.10.2009
   
  i to
   CCF20091025_00005.jpg
  •  
   Ewcia58
  • 25.10.2009 zmieniony
   
  --Mogę Cię jedynie naprowadzić to co powinno być w reportarzu,bo to dużo i za dużo pisania.
  - 1- wprowadzenie--aby zobaczyć i czuć to co ja widzę ,trzeba było tu przyjechać.Tu na Sląsku gdzie stała się tragedia ludzka,tragedia nIe tych których już nie ma,a tych co zostali.Na wieść o katostrofie,o tragedi dowiedziałem się z przekazu medialnego.Akurat szykowałem się do wyjazdu na wczasy,na wypoczynek.W samochodzie ciepło,cicho grało radio,gdy przerwano,podając specjalne wiadomości.
  Szok i paraliż,od razu przyszli mi na myśl ludzie ci co znajdują się pod ziemią i ci co oczekują na wiadomość-ci wszyscy najbliźsi;żony,matki,dzieci.
  Do miejsca tragedi nie miałem daleko,bo tylko parę kilometrów,ale wydawało mi się,że droga się nie skończy.
  Na miejscu przed kopalnią..;którą..;zobaczyłem niezliczone tłumy,szybko rozwinąłem sprzęt i długo nie musialem szukać osób do udzielenia mi wywiadu.
  -Pomocy kobieta zemdlała-ktoś krzyczał z tłumu.Podszedłem do kobiety obok,płakała,raczej szlochała w dłonie,---synu,synu czy ty żyjesz?-gdzie jesteś.!--Rozmiarów tragedi jeszcze nikt nie znał.Wszystko się okaże niedługo,kto zawinił,co było przyczyną!
  --Rozpoznanie w terenie już zrobiłeś--
  --zobaczyłeś co się stało--
  --napisz,że z tego wszystkiego zapomniałeś się przedstawić----nazywam się ??? jestem przedstawicielem gazety///jakiej.
  --wracając do tematu ,mamy tu chyba z błędami ludzi -kierownictwem
  i z przesterzałym sprzętem,ale czy wskrzesi ktoś życie tym co odeszli??-
  -Dalej możesz wstawić wywiad z Przyjaciółki-Podchodzę do pani której??----napisz nazwisko i imię ,-chciałem się zapytać na kogo pani czeka ?-na syna -odpowiedziała kobieta.Jak masz wstaw jakieś jej słowa.---dziękuję pani.Nic nie wiadomo co jeszcze się wydarzy ,nie mogę się nikogo dopytać.Dlugo czekałem ale nikt nic nie wiedział.
  Następnego dnia widać było rozmiary tragedii,co jakiś czas wywozili z dołu ,albo zakrytego,albo odkrytego górnika.
  --Wstaw z gazety jakiś cytat,jakiś wywiad.-
  Nie ma sensu stać tu z tymi ludźmi ,idę do hotelu,ze mną młoda matka ze zdięciami męża i zaprzyjaźnioną rodziną.Piękne zdięcia.
  --Nie wiem czy mąż żyje-płacze kobieta.-
  Po całej tragedi upłynęło dwa tygodnie.
  --Kobieta któr udzieliła mi wywiadu jest podobnie ze mną,raczej ja u nich w domu.-Płacze ze szczęścia,bo inni go nie mieli.
  --Wstaw ten wywiad z tą kobietą którą masz na fotografi --szczęśliwą ze szczęścia,bo mąż żyje.---Opisz o jej rodzinie-dużo.
  Na koniec podsumój swój reportaż,że nie wszyscy mieli tyle szczęścia,czy musiało do tego dojść?-czy jeszcze długo będą cierpieć niewinni,a co z tymi co chcą się wzbogacić kosztem ofiar,czy już tak ma być i będzie zawsze??-
  Powrócę tu kiedyś,bo chcę zobaczyć czy coś się zmieniło?--
  SORY TROCHĘ POWSTAWIAJ OPOWIADAŃ Z GAZETY NA KOŃCU NAPISZ DATĘ,ALBO NA POCZĄTKU,JA NIE KORZYSTAM Z INTERNERU DO TEGO TYPU PRAC,KIEDYŚ SAMA PISAŁAM I DLATEGO PAMIĘTAM.
  • cinek_93
  • 26.10.2009
   
  ok dzięki
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.