DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Uzupełnij zdania .
  Obecnie znanych jest ....... pierwiastków chemicznych . W przyrodzie występuje ich ..... , a pozostałe ............................. .
  Każdy pierwiastek jest oznaczony międzynarodowym ................................................. pochodzącym najczęściej od .............................................................................................. . Jeśli nazwy kilku pierwiastków zaczynają się na tę samą literą , to ......................................................................................................... .
 2.  
  obecnie znanych jest 114 pierwiastków chemicznych. w przyrodzie występuje ich 90 , a pozostałe otrzymano sztucznie w wyniku reakcji jądrowych. Kazdy pierwsiatek jest oznaczony miedzynarodowym symbolem chemicznym pochodzącym najczesciej od państw i miast , czesci świata , ciał niebieskich , imion bogów , nazwisk wybitnych uczonych , postaci mitologicznych . jeśli nazwy ..... na tą samą literę to do pierwszej dodajemy drugą literę .

  jakbyś jeszcze nie miała czegoś z chemi to dodawaj numer ćw i stronę ; ))
 3.  
  dzienki za zadanko :)
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.