DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Wyobraź sobie ze byłes świadkiem KOLEJNEGO obrzędu dziadów w kaplicy, jako wysłannik miejscowej (wileńskiej) gazety. Zrelacjonuj jego przebieg w formie sprawozdania. Podaj okoliczności zdarzenia (miejsce, czas, uczestnicy). Wrelacji wykorzystaj motto szekspira: " Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom"

  wymyślcie mi chociaz przykład jakiegos ducha dobrego lub złego, który z jakiegos powodu nie moze dostac sie do nieba.
 2.  
  hehe, miałam te same zadanie w 2 klasie. książka świetna. ;)
  cóż, w części II był chyba tylko jeden taki duch. Chodzi mi oczywiście o te widmo złego pana.
  Po śmierci doznał głodu i pragnienia. Prosi o małą miarkę wody i chociaż dwa ziarnka pszenicy. Gdy Guślarz mu to daje i tak nie może tego zjeść, ponieważ ptaki, czyli dusze skrzywdzonych przez niego ludzi, wydziobywały mu wszystko z talerza i gardła. Wśród nich był Kruk - nędzarz, który został pobity na śmierć z powodu kradzieży jabłka i Sowa - wdowa wygnana razem z małym dzieckiem na mróz, ponieważ żebrała. Widmo Złego Pana było nieczułe i egoistyczne. Przyjął do wiadomości, że jego kara musi trwać wiecznie i nie ma dla niego ratunku, ponieważ "kto nie był ni razu człowiekiem, temu człowiek nic nie pomoże". Guślarz odsyła Widmo. Zjawa znika.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.