Mini ankieta
Podaj rok urodzenia:

Kategorie


  1.  
    a) Ile trzeba zapłacić za 0,2 kg szynki ?

    b)Za 0,5 kg pieczarek zapłacono 3,40 zł . Ile trzeba zapłacić za 1,5 kg pieczarek ?

    c) Kiełbasę można kupić na wagę lub w porcjach po 0,1 kg zapakowanych hermetycznie .Cena paczki wynosi 2,60 zł . O ile więcej kosztuje kilogram kiełbasy , gdy jest hermetycznie zapakowana. ?

    d) Ile reszty otrzymamy z 20 zł , gdy kupimy 1,5 kg pomidorów . ?
    e)ile kosztuje 1kg sera żółtego , jeśli za 0,3 kg tego sera zapłacono 6,30 zł ?
    f) Za 5 pomidorów zapłacono 5,60 zł. Ile ważyły te Pomidory ??

    Napiszcie mi jak to się robi . :)
  2.  
    b)
    1,5kg/0,5=3
    3*3,40=10,20zł

    reszty nie umiem i nie rozumiem ;(
    myślę, że chociaż w tym jednym pomogłam;}
  3.  
    a)
    0,2*15=3 odp:Za o,2 kg szynki trzeba zapłacić 3zł.
    c)
    2,60*10=26
    26-22,20=3,80 odp:Kilogram kiełbasy zapakowanej hermetycznie kosztuje o 3,80zł więcej niż kiełbasa na wagę.
    d)
    15*8=12
    20-12=8 odp:Otrzymamy 8zł reszty.

    Dalszych działań nie rozumiem, ale mam nadzieję, że chociaż tym pomogłam. ;D