DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  prosze was o pomoc!!
  media przynosza wciaz nowe informacje na temat wzrastajacej liczby przestepstw popelnianych przez coraz mlodsze dzieci.co w tej sytuacji robic? jedni uwazaja,ze tylko surowe kary moga zniechecic do popelniania przestepstw.
  drudzy sadza jednak,ze zamykanie mlodocianych przestepcow w domach poprawczych czy wiezieniach poglebia ich demoralizacje. a ty co sadzisz na ten temat?
  ma byc to w fornmie opini w ktorej ma sie znalesc czy zamykac czy nie albo jakie kary dawac i uzasadnic dlaczego tak ma byc i do czego ma to doprowadzic
 2.  
  Moim zdaniem popełnianie przestępstw przez coraz młodsze osoby to kwestia złego wychowania lub niezbyt dobrych wzorców rodzinnych. Uważam także, że kary nic nie zmienią, a nawet pogorszą zaufanie jakim przestępca darzy otoczenie. Dziecko po wyjściu z ośrodka wychowawczego będzie chciało udowodnić, że pobyt nie wprowadził żadnych zmian. Tak więc ta metoda nie jest najlepszym wyjściem. Najlepiej byłoby eliminować zagrożenie zaraz po urodzenia dziecka, wiedząc, że u rodziców można zaobserwować napady agresji, liczne kradzieże lub wszelkiego rodzaju nałogi. Jeśli chodzi o kary, moim zdaniem najlepiej jest zaangażować małoletniego przestępce w prace społeczne. Taka forma kar przynosiła jak dotąd dobre efekty. Można również prowadzić rozmowy psychologiczne mające na celu uświadomienie dziecku, że źle postępuje. Doprowadzić ma to do poprawy zaufania, jakim dziecko darzy resztę ludzi oraz głębsze wniknięcie w jego psychikę, co umożliwi skuteczniejszą walkę z problem.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.