DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  1. Jaka cyfra występuje na 218 miejscu po przecinku w rozwinięciu dziesiętnym ułamka 25/26
  2. Ułamki o liczniku 1 nazywamy ułamkami prostymi. Zapisz ułamek 7/8 w postaci sumy ułamków prostych
  3. Samochód przejechał 0,4 trasy i pozostało mu do przebycia 80 km więcej niż przejechał. Ile kilometrów liczy cała trasa?
  4. Jacek biegnie z Olkiem. Początkowa odległość między chłopcami wynosi 54m. Długość kroku Jacka jest równa 0,9 m,a Olka 4/5 m. Jacek w ciągu trzech sekund robi 20 korków, Olek w ciągu czterech sekund 25 korków. Po ilu sekundach Jacek dogoni Olka?
  5. Suma cyfr liczby trzycyfrowej wynosi 17. Cyfra dziesiątek jest największą wśród cyfr liczbą pierwszą. Cyfra jedności stanowi 2/3 cyfry setek. Co to za liczba?
  6. Ewa i Jaś wybrali się na wycieczkę rowerową. Przez pierwsze 35 minut przejechali 14,7 km. Następnie zwiększyli prędkość o 1/6 prędkości początkowej i jechali jeszcze przez 18 minut. Przez kolejne 15 minut odpoczywali, po czym drogę powrotną pokonali w 0,98 godziny, jadąc ze stałą prędkością. Jaką drogę przebyli? Jaką osiągnęli prędkość? Wynik podaj z dokładnością do 0,1km/h
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.