DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Potrzebuje Recenzje ksiażki '' w osiemdziesiąt dni do o koła swiata''

  Oraz plan Ramowy tej ksiazki..

  I krótkie streszczenie jesli mozna prosić...

  bardzo pilne..
 2.  
  RECENZJA
  Książka "W 80 dni dookoła świata"opowiada o londyńskim dżentelmenie, który w klubie "Reforma"zawarł zakład, że okrąży świat w mniej niż 80 dni. W momencie zawarcia "umowy" Phillias Fogg zmuszony jest posuwać się wyznaczona wcześniej trasą by dotrzeć po 80 dniach znowu do Londynu.Z tym tez momencie z szanowanego obywatela zostaje "przemieniony" w śledzonego złodzieja który ukradł dużą kwotę gotówki z tamtejszego banku i teraz rzekomo ucieka.W pościg za nim organy banku wysyłają Fixa, który ma za zadanie aresztowanie Fogga.Filleas początkowo przemieszcza się koleją i parostatkiem do Suezu przez Mont Cenis i Brindisi.Znowu parostatkiem do Bombaju.Później koleją do Kalkuty.Stamtąd parostatkiem do San Francisca przez Honkong i Jokohame.Z San Francisca do Nowego Jorku dzieli ich jazda koleją.Z Nowego Jorku do Londynu muszą się przemieszczać parostatkiem i koleją.Z każdym ich pobytem w mieście przeżywają wspaniałe lecz niebezpieczne przygody a na każdym kroku czychał na niego detektyw Fix.Prócz zagrożeń na swej drodze spotkał wielka miłość,Billy Kida i wiele innych postaci autentycznych jak i wymyślonych.Książka kończy się wygranym zakładem i ślubem Fogga z księżniczką.
 3.  
  PLAN
  1.Przyjęcie nowego służącego.
  2.Zakład w klubie.
  3.Wyjazd do Paryża.
  4.Podróż do Suezu.
  5.Działalność Fixa.
  6.Przejazd przez Indie.
  7.Uratowanie Audy.
  8.Sąd w Kalkucie i kaucja.
  9.Upicie Passepartout.
  10.Spotkanie w Jokohamie.
  11.Rejs do san Francisco.
  12.Niespodziewane przygody:Proctor,bizony,Indianie.
  13.Dotarcie do Liverpoolu.
  14.Aresztowanie i uwolnienie Fogga.
  15.wyznanie miłosne.
  16.Wygranie zakładu.
 4.  
  Książę pod tytułem,, W 80 dni dookoła świata'' napisał Juliusz Verne. Bohaterami lektury są Fileos Fogg i jego sługa Passporout, którzy wyruszyli w ciekawą podróż doodkoła świata.
  Fileos Fogg, to dżentelmen i członek klubu,, Reforma'', poszukujący wiernego i oddanego sługi. Pewnego dnia został nim Passporout. Kiedy ponownie spędzali wieczór w klubie, czytając gazetę, usłyszeli wieść o napadzie na bank. Zlodzieje zrabowali kilka tysięcy funtów. Rozgorzała wielka dyskusja. Temat bardzo zainteresował wszystkich mężczyzn. W pewnym momencie członkowie klubu zmienili temat. Rozmawiali o tym, że świat sie powoli kurczy i można go bardzo szybko objechać. W końcu założyli się z Fogiem o to, że przejedzie dookoła świata w 80 dni. Dżentelmen i jego sługa postanowili natychmiast wyruszyć w drogę. Przeżyli wiele fantastycznych przygód i mimo przeszkód i przeciwności losu wygrali zakład. Fileos Fogg dumny i zadowolony po osiągnięciu sukcesu poślubił piękną kobietę.
  Lektura Juliusza Verna jest bardzo interesująca i fascynująca. Z wielkim zapałem, strona po stronie, dowiadujemy się o kolejnych, raz zabawnychinnym razem trudnych i niebezpiecznych, kolejach podróży dwójki przyjaciół. Polecam ją wszystkim do przeczytania;)
  Ja dostałam z tego 6 nie wiem czy tobie się podoba...
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.