DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  mam na poniedziałek zadanie : opiszę rozdział III "chłopców z placu broni" na dwie strony .
  proszę , pomóżcie !,
  dzisiaj mnie cały dzien nie było i nie bedzie za chwile ,
  a jutro na komunii jestem .. ; /
  proszęę , pomóżciie !,
 2.  
  Niezwykła historia gromadki chłopców,która w atmoswerze przygody i rywalizacji przedstawia najważniesze wartości
  życiowe.Dzieje się to w Bukareszcie w 1905 roku.Nemecek jest małym i chorowitym chłopcem,którego marzeniem jest przynależeć do paczki jego kolegów ze szkoły,której przewodniczy Boka.Dzięki swoemu uporowi w końcu zostae przyjęty.Jego pierwszym zadaniem jest znalezienie miejsca gdzie wszyscy chłopcy mogliby się bawić.Takim miejscem okazue się mały plac w samym środku miasta.Staje się on dla chłopców czymś naprawdę szczególnym,który odrazu pokocha-
  li.W wyniku nieprzychylności pewnych osób oraz wrogiego gangu już niedługo przyjdzie im bronić tego co dla nich wydaje się być najcenniejsze.W tej walce szczególną odwagą i poświęceniem wykaże się Nemecek, któremu przyjdzie zapłacić nawyższą cenę.
 3.  
  1.Zwołanie zebrania na placu broni w związku z kolejną napaścią braci Pastorów.

  Jest piękny marcowy dzień a chłopcy nie mogą już wysiedzieć w klasie . Zaraz po dzwonku radosci wybiedają ze szkoły.Trzej przyjaciele Czele, Gereb i boka spotykają na ulicy Czonakosza i nemeczka .Ten ostatni opiwiadao wczorajszym popołudniu kiedy to bracia pastoriowie zabrali im kulki do gry chłopcy postaniawiają ze po obiedzie odbiedzie sie narada. miarka bowiem sie przebrała i nawet boka nie może już spokojnie patrzec napostepki pastorów .  2. Feri acz na placu broni .  nemeczek czeka na kolegów na placu broni nagle okazuje sie ze na szczycie jednej z fortec stoi feri acz - przywódca wrogiego obozu chłopców z ogrodu botanicznego .Feri zabiera czerwono-zieloną choragiewke grupy z placu broni i znika. Nemeczek opowiada o tym co sie wydarzyło.


  3.Wybór boki na przewodniczącego

  Odbywa się narada i wybory przewodniczącego .Oczywiście zostajenim Janosza Boka trzy głosy dostaje także Gereb . Nemeczek prosi o awans .Baka mu to obiecuje ale jeśli się będzie dobrze sprawował. Chłopcy postanawiają walczyć o plac

  4.Nocna wyprawa na wyspę Czerwonoskórzych w ogrodzie botanicznym.

  Boka,Czonakosz i Nemeczek wybierają sie do Ogrody Botanicznego żeby przybić na drzewie kartkę"Tu byli chłopcy z placu broni".Chcą udowodnic w ten sposób,że są odważni i nie oddadzą placu bez walki. Z ruin zamku przez lorneyke Boka obserwuje wrogów i dostrzega wśród nich znajoma postac. Przy wsiadaniu do łódki,którą mają popłynąć do wyspy, Nemeczek wpada do wody. Ernest widzi wśród bandy Feriego Acza Gereba, który opowiada jak dostać się na plac.Boce udaje się przebić do drzewa kartkę, ale wrogowie dostrzegaja że ktos wkroczyl na ich teren, i ruszaja w pościg. Chłopcy chronią się w oranżeri i tam Nemeczek ukrywa się w basenie. W końcu udaje im się uciec i zadowoleni wracaja do domu.
 4.  
  5.Zakończenie działalnosci Związku kitowców.

  Weiss,Rychter,Czele Kolonay,Barabasz.Lesik,Nemeczekzostaja wyczytani przez profesora Raca i na przerwie maja sie zgłosić do pokoju nauczycielskiego.Nauczyciel wypytuje ich o związek Kitowców,po czym go rozwiązuje, a chłopcom daje naganę.


  6.Poznanie przez Nemeczkazdradzieckich planów Gereba.

  Po południu przyjaciele zbierają się na plac, zeby przedyskutować ponowne otwarcie Związku Kitowców.Nemeczek nagle zauważa Gereba i podsuchuje jego rozmowe ze Słowakiem. Gereb chcę przekupic dozorce, żeby wygonił chłopców z placu. Nemeczek biegnie powiadimic Boke, ale zatrzymują go koledzy ze zewiązku Kitowców, zadając by Nemeczek złożył im przysięgę. Chłopiec wie, że sprawa jest bardzo ważna, więc biegnie dalej bez słowa wyjaśnienia .Koledzy orzekają ze jest tchórzem i zdrajcą i odbieraja mu funkcję sekretarza. Wpisują też jego imię do księgi samymi małymi literami. Nemeczek i Boka chcą od razu porozmawiać z Gerebem ale ten z szyderczym uśmiechem odchodzi.


  7.Odwazny czyn Nemeczka na wyspie i przemusowa kąpiel.

  Na wyspie odbywa sie zebranie członków grupy Acza. Chcą oni zaatakować nastepnego dnia. Nagle Nemecze spada z drzewa, bo jestoburzony słowami Gereba, który twierdzi,że wśrd chłopców z placu Broni nie ma nikogo odważnego.W ręce trzyma odzyskaną flagę.Feri Acz jest pełen podziwu dla Erna i proponuje mu wstąpienie do jego grupy.Ernest jednak odmawia. Gdy odchodzi ,Feri każe zaprezentować broń. Nikt nie chce rozmawiać z Gerebem , więc ten odchodzi.


  8.Przygotowanie do bitwy.

  Boka wiesza odezwę, w której ostrzega chłopców przed atakiem grupy Feriego.Nemeczek przedstawia plan wojenny, a Boka rozdziela funkcje. Erno ma być adiutantem. Chłopcyze Związku Kitowców zgłaszają sprzeciw .Myślą za erno jest zdrajca . Boka nakazuje im milczenie a nemeczek obiecuje ze rozwiaze te sprawe pózniej . Niespodziewianie na placu pojawia sie gereb .Boka nie chce mu wybaczyć . Po raz pierwszy jest tak stanowczy i nie ma litości.Potem odbywa sie zebranie zwiazku kitowców ktore przerywa wizyta ojca gereba .Wypytuje chłopcow czy jego syn jest zdrajcą erno zaprzecza.

  9.List gereba i jego powrót na plac broni.

  Nemeczek nie ma w szkole z powodu choroby.Pozostali chłopcy zbierają sie po południu na plac. Boka mianuje sie naczas wojny generałem.Tymczasem służąca przynosi list od Gereba w którym ten opisuje jak bardzo mu przykro ze zdradziłi jak ceni nemeczek za to że nie wydał go przedojcem .Boka nakazuje naradę i chłopcy postanawiają przyjąć Gereba z powrotem.

  10.Wypowiedzienie wojny przez posłów Czerwonoskórzy

  Tymczasem nadchodzą trzej Czerwonoskórzy z biała choragiewka przyszli wypowiedziec wojne ustalic godzine i sposób walki, pytajao zdrowie nemeczka ida go odwiedziec.
 5.  
  11.Bitwa i bohaterski czyn Nemeczka zapewniający zwycięstwo chłopcom z placu broni .

  Trzech chłopców z placu broni wyrusza naprzeciwko nadchodzącym wrogom żeby oddać choragiewka bo chca ja odzyskac w uczciwej walce. Rozpoczyna sie bój przyjaciele realizuja plan janosza boki czyli udaja ucieczke a wrogowie wpadaja w zasadzke w pewnej chwili sytuacja wymyka sie jednak spod kontroli i wtedy pojawia sie nemeczek chłopiec jest bardzo chory ale powala Feriego Acza i dzienki temu jego koledzy wygrywają wrogowie opuszczaja plac boju po bardzo chorego erna przychodzi zmartwiona mama chłopcy odprowadzaja ich do domu.

  12.ŚMIERĆ NEMECZKA

  Erno jest bardzo chory boka odwiedzago w domu i mowi mu ze o jego zdrowie pyta feri . opowiada ze dozorca przepedził feriego i jego druzyne z ogrodu botanicznego nemeczek ma duza goraczke majaczy lekarz mówi ze umiera i dlatego chce isc na plac w tym czasie przychodza do niego chłopcy ze związku Kitowcow z honorem dyplomem nemeczek już nie słyszy jak do niego przemawiają.

  13.Plany zabudowania placu broni.

  Boka jest bardzo smutny bo stracił przyjaciela na dodatek slowak mówi mu o tym że na placu ma stanąć nowy budynek chłopcy tak dzielnie walczyli o plac a mimo to go straca
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.