DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  1.Przeczytaj opis sytuacji i wykonaj polecenia.

  Karolina i tomek studiują w Akademii Muzycznej.Ich przyjacielem jest wybitnie uzdolniony Tadeusz,który gra na wiolonczeli.W ciągu trzech ostatnich lat młody muzyk odniósł wiele sukcesów.Dostał również propozycję studiowania na jednej z najbardziej znanych wyższych uczelni muzycznych w Europie.Warunkiem wyjazdu jest jednak pokrycie kosztów pobytu za granicą.Tadeusz pochodzi z niezamożnej rodziny,więc nie stać go na kontynuowanie nauki w innym kraju.Przyjaciele chcieliby mu pomóc,dlatego postanowili założyć stowarzyszenie.Miałoby ono uszielać wsparcia zdolnymmłodym muzykom.

  1.Oceń,czy założenie stowarzyszenia przez przyjaciół Tadeusza to dobry pomysł na zdobycie środków finansowych.Uzasadnij swoją opinię.
  2.Odpowiedz,w jaki inny sposób przyjaciele mogliby pomóc Tadeuszowi.
 2.  
  Uważam ,że założenie stowarzyszenia przez przyjaciół Tadeusza to dobry pomysł. Mógłby wtedy zarobić trochę pieniędzy na wyjazd a przy okazji pomóc innym ludziom ucząc ich muzyki. ;)

  Przyjaciele Tomka, aby pomóc mu zarobić pieniądze mogliby też zorganizować jakąś imprezę, na której mogliby sprzedawać jakieś ręczne prace lub jakieś dekoracje.
  Mogliby też sprzedać jakieś swoje niepotrzebne rzeczy które leża w ich pokojach i są zbędne.
 3.  
  .
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.