DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Wróciłeś z wakacji i chcesz podzielić się wrażeniami z koleżanką z Niemiec, którą poznałeś podczas wymiany szkolnej. Napisz do niej e-mail, w którym:
  -przeprosisz, że tak długo nie pisałeś i wyjaśnisz z jakiego powodu (np nie miałem dostępu do internetu)
  -poinformujesz o tym, gdzie i z kim spędziłeś wakacje (wakacje spędziłem z przyjaciółmi w Rosji)
  -opowiesz co robiłeś w czasie wakacji i o swoich wrażeniach (chodziłem, zwiedzałem, imprezowałem, było ogólnie super)
  -zapytasz o jej wrażenia wakacyjne i wyrazisz nadzieję na spotkanie.
 2.  
  Entschuldige, dass ich so lange Sie schrieb nicht. - Przepraszam, że tak długo do ciebie nie pisałam.
  Ich habe keinen Zugriff auf das Internet. - Nie miałam dostępu do internetu.
  Urlaub verbrachte mit Freunden in Russland. - Wakacje spędziłam z przyjaciółmi w Rosji.
  Ich ging, besucht imprezowałam. Insgesamt war es super. - Chodziłam, zwiedzałam, imprezowałam. Ogólnie było super.
  Und wie Sie Ihren Urlaub bekommen haben? - A jak ci minęły wakacje ?
  Vielleicht werden wir uns wieder? - Może spotkamy się jeszcze ?

  Jak to bywa internetowy tłumacz zawodzi, więc nie wiem czy to jest dobrze ;)
  • MoMo
  • 23.09.2009 zmieniony
   
  A czy mógłby ktoś to sprawdzić, ponieważ bardzo mi zależy żeby było jak najmniej błędów.

  edit:
  Ewentualnie czy ten jest ok:
  Die Hochachtung Katja ich entschuldige mich, dass so lange schrieb ich nicht, aber durch die zwei Wochen war ich in Griechenland. Den Eltern verdanke ich diese schöne Reise. Dort wirklich schön, schade, dass sie dort ohne dich war. Ich habe die viele neuen, gespannten Personen kennengelernt. Ich habe ihre Kultur und die Bräuche kennengelernt. Ich ging in die Diskotheken mit dem Grüppchen der sehr sympathischen Jugend. Sehr czesto ich bräunte mich am Strand, aber auch im Meer baden ich. Werden selbstverständlich ohne die Läden nicht da. Ich habe viel Sachen abgekauft, aber było schwer, weil sie einen Brauch dort haben feilschen. Was soll's! bei dir? Wie dort deine Sommerferien? Vielleicht werden wir uns in der Schule während irgendeiner Pause treffen? Sehr begrüße ich herzlich. Zu dem Sehen. Ich erwarte deine Antwort.
 3.  
  Czy mógłby mi ktoś napisać list? temat: Znalazłaś w niemieckiej gazecie interesującą cię ofertę pracy wakacyjnej w restauracji na stanowisku kelnerki. w odpowiedzi na ogłoszenie napisz do firmy list, w którym:
  poinformujesz, w jakiej sprawie piszesz i gdzie znalazłaś ogłoszenie
  przedstawisz się i uzasadnisz swoje zainteresowani ofertą zatrudnienia
  przedstawisz swoje kwalifikacje i doświadczenia zawodowe.
  bardzo prosze o pomoc
 4.  
  Głupio mi jest tak prosić o gotowca ale jesteście moją ostatnią szansą, chodzę do gimnazjum i już 2 razy źle napisałem tą prace jak znowu źle napisze to mnie chyba usadzi nauczycielka z Niemca. Mam za zadanie napisać list do niemieckiego kolegi i ma to wyglądać mniej więcej tak:
  Drogi Janku
  Dawno się nie odzywałem ale to dla tego ze mam teraz dużo nauki i mało czasu.Chciałbym Ci opowiedzieć o koncercie na którym ostatnio bylem.Był to koncert "Leady Pank" w skład zespołu wchodzili: perkusista, gitarzysta i wokalista.Koncert odbył się we Wrocławiu szesnastego Listopada o godzinie dwudziestej, oczywiście nie pojechałem na niego sam, byli ze mną mój brat Michał i jego kolega Grzesiek. Pojechałem na ten koncert ponieważ uwielbiam ROCK. Koncert trwał dwie godziny, publiczność szalała z zachwytu i domagała się bis-u, było super!.


  To by było na tyle, wiem że ten list nie jest sklecony zbyt składnie ale musiałem w nim zawrzeć wszystkie punkty których wymagała nauczycielka.
  Jeśli ktoś znajdzie chwilkę żeby mi to przetłumaczyć będę bardzo wdzięczny a następnym razem na pewno już samemu mi się uda napisać tylko teraz mam taka nie ciekawa sytuacje bo już 2 razy oblałem ten List. Z góry dziękuje!!!!
 5.  
  Czy mógłby mi ktoś napisać list? temat: Znalazłaś w niemieckiej gazecie interesującą cię ofertę pracy wakacyjnej w restauracji na stanowisku kelnerki. w odpowiedzi na ogłoszenie napisz do firmy list, w którym:
  poinformujesz, w jakiej sprawie piszesz i gdzie znalazłaś ogłoszenie
  przedstawisz się i uzasadnisz swoje zainteresowani ofertą zatrudnienia
  przedstawisz swoje kwalifikacje i doświadczenia zawodowe.
  bardzo prosze o pomoc
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.