DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Proszę napiszcie mi charakterystykę Ani !!.
  (jak wygląda, jakie ma włosy, oczy, gruba czy chuda, ładna czy brzydka, itp...)
 2.  
  Główną bohaterką książki Lucy Montgomery pt."Ania z Zielonego Wzgórza" jest Anna Shirley.Urodziła się w Nowej Szkocji.Gdy miała trzy miesiące jej rodzice zmarli na febrę. Po śmierci rodziców Ania tułała się po licznych rodzinach, przebywała także w sierocińcu.
  w wieku 11 lat rodzeństwo Maryla i Mateusz Cuthbertowie przygarnęło ją na Zielone Wzgórze w Avonlea. Mając 16 lat ukończyła seminarium nauczycielskie.
  Będąc dzieckiem ubierała się w brzydkie sukienki. Nosiła wypłowiały kapelusz . Swoje rude włosy czesała w dwa warkocze. Jej twarz pokryta była piegami. miała duże usta, szarozielone oczy, była chuda. Będąc panienką jej kolor włosów zmienił się na kasztanowy. Włosy splatała w gruby warkocz. Piegi z twarzy zniknęły. Ładnie się ubierała, była zgrabna.
  Ania Shirley była pomocną i pracowitą dziewczynką. Często pomagała Maryli przy ugotowaniu obiadu. Bardzo dobrze uczyła się w szkole. Najlepszą przyjaciółką ani była Diana. Lubiły razem się bawić. Ania była troskliwa, ponieważ potrafiła zająć się chorą siostrą Diany. Dziewczynka była bardzo wybuchowa. Nie znosiła komentarzy na temat swojej urody. Często się zamyślała. Miała bujną wyobraźnię.Dla stawu Barriego wymyśliła nazwę Jezioro Lśniącej Wody, a pelargonie Maryli nazwała Jutrzenką.
  Ania Shirley jest ciekawą osobą.Umie zjednywać sobie przyjaciół. Przy niej nikt nie jest smutny.Jest bardzo interesującą dziewczynką.
 3.  
  Dzięki !!
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.