Mini ankieta
Podaj rok urodzenia:

Kategorie


    •  
      lego
    • 11.04.2010
     
    Mam zadanie tekstowe z matematyki związane z ułamkami dziesiętnymi.

    Pani Wiesia za 0,35kg szynki zapłaciła 9,94zł. Ile złotych kosztuje 1kg szynki?

    Proszę o szybką pomoc!
  1.  
    x-cena szynki za kg.

    0,35=9,94
    1=x

    0.35x=9,94/:0.35
    x=28,4zł

    odp.1 kg szynki kosztuje 28,4zł