DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Napisz relację z przebiegu wydarzeń wycieczki klasowej do Gdańska. W tekście muszą się znależć podstawy sprawozdania (miejsce, czas, uczestniczy) i miejsca zwiedzen, ktore załączam wraz z opisem.
  Reszta danych może być wymyślona.

  Zabytki!
  * Dom Opatów Pelpińskich (ogromna kamienica; jeden z nielicznych zachowanych zabytków Starego Miasta)
  * Pomnik Jana III Sobieskiego (ufundowany przez miasto Lwów - dzieło rzeźbiarza Tadeusza Borącza, odsłonięty 20.11.1898)
  * Kościół NPM (świątynia, zwana potocznie Kościołem Mariackim; największy, ceglany kościół świata)

  Z góry OGROMNE dzięki ;)
 2.  
  Dnia 31.03.2010 o godzinie 8.00 wyjechaliśmy całą klasą na dwu dniową wycieczkę do Gdańska.
  Podróż była przyjemna, bez niemiłych sytuacji. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na 3 i 4 osobowe grópy po czym przydzielili nam pokoje. Dostaliśmy 30 minut na rozpakowanie się i poszliśmy na obiad. Około 13.00 wyruszyliśmy zwiedzac miasto. Zaczeliśmy od pomnika Jana III Sobieskiego, który ufundowało miasto Lwów, następnie poszliśmy do kościoła Najświętszej Marii Panny który jest największym ceglanym kościołem na świecie. Po kilkugodzinnym marszu pomieście dotarliśmy do hotelu gdzie zjedliśmy kolacje i poszliśmy spac.
  Następnego dnia zaraz po śniadaniu odwiedziliśmy dom Opatów Pelpińskich, który jest jednym z nielicznych zachowanych zabytków starego miasta. To był ostatni cel naszej podróży. Po obiedzie mieliśmy czas na zakupy i zabawe. Byliśmy w wesołym miasteczku i aquaparku. O godzinie 19 wyjechaliśmy do domu. Ta wycieczka bardzo mi się podobała. Myślę że tego typu rozrywek powinno się organizowac znacznie więcej.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.