DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  1. W pewnym trójkącie równoramiennym kąt między ramionami ma miarę o 33° mniejszą niż kąt przy podstawie. Oblicz miary kątów tego trójkąta.
  2. W pewnym trójkącie jeden z kątów jest dwa razy większy od drugiego i o 20° mniejszy od trzeciego. Oblicz miary kątów tego trójkąta.
  3. W trójkącie prostokątnym jeden z kątów ostrych ma miarę 2 razy mniejszą niż suma miar dwóch pozostałych kątów. Oblicz miary kątów tego trójkąta.
  4. w trapezie o polu 18 cm kwadratowych wysokość jest równa 3 cm, a jedna z podstaw jest 5 cm krótsza od drugiej podstawy. Oblicz długości podstaw tego trapezu.  1. Wyjaśnij sytuację: Pasażer, siedząc w wagonie nieruchomym względem szyn i patrząc przez okno na wagony znajdujące się na sąsiednim torze, odnosi wrażenie, że wagon, w którym siedzi, zaczyna się poruszać. Gdy spojrzy w okno po przeciwnej stronie, stwierdza, że nadal pozostaje w spoczynku.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.