DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  rozprawka na temat : to człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia
  DAM6
  tylko żeby nie była z internetu:)
 2.  
  teza : To człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia  argumęty : Zgadzam się z opinią zawartą w temacie. Uważam , że nie da się żyć bez drugiej osoby. Zawsze trzeba mieć kogoś , z kim można zamienić dwa słowa i nie tylko.
  Niektórzy ludzie lubią żyć w samotności , ale nie ma zbyt wielu zwolenników takiego życia. Zazwyczaj każdy chce mieć kogoś na dobre i na złe. Z drugim człowiekiem lepiej dzieli się radości i smutki. Czytałam ostatnio książkę Magdaleny Samozwaniec pt.Krystyna i chłopy. Może nie jest ona zbyt odpowiednia dla ludzi w tak młodym wieku ,ale bardzo mnie zaciekawiła. Tytułowa bohaterka książki-Krystyna , nie potrafi żyć w samotności. Na początku wychodzi za mąż i rodzi syna. Po niedługim czasie rozwodzi się z mężem. Nie rozpacza po rozstaniu ze swoją pierwszą miłością, znajdując sobie bliskiego przyjaciela, który
  później zostaje jej kochankiem. Ta przyjaźń nie trwa zbyt długo i Krystyna znowu , przez jakiś czas , jest sama. W czasie gdy spotyka się z różnymi mężczyznami , jej dorastąjacy syn nie ma nic przeciwko temu; by jego matka miała tak wielu partnerów. On sam kończąc 18 lat, zaczyna uganiać się za panienkami…Po wielu niezobowiązujących związkach, Krystyna jednak nadal musi żyć w samotności. Godzi się z tym i nie szuka już partnera.
  Autorka tej książki doskonale ukazuje problem samotności. Jest tam porównane życie człowieka samotnego i mającego towarzysza. Na pierwszy rzut oka widać, że człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia.
  Na koniec dodam jeszcze, że ludzie którzy decydują się żyć w samotności nie są do końca szczęśliwi .Szukają pocieszenia, np. kupując sobie jakieś zwierzątko. Najczęściej jest pies albo kot…Przecież ze zwierzętami nie da się rozmawiać. Nie znajdziemy w nich oparcia , ani nie będą też one naszym autorytetem.  potwierdzenie tezy : Uważam, że człowiek niczego nie potrzebuje do życia tak, jak drugiego człowieka. Czasem tylko do niezoteza : To człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.