DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Polecenie:

  Wehikuł czasu przeniósł cię w lata 30. Spotkałeś zagorzałego nazistę ( zwolennkia hitleryzmu) i wdałeś się z nim w dyskysje. Uzupełnij dialog; spróbuj obronić wartości demokratyczne. Możecie rozwinąć dialog w klasie, dzieląc role między sobą. Spróbujcie przeprowadzić podobną rozmowę z komunistą.


  1.Nazista: Mamy dość tej całej demokracji. Tylko ciągłą gadanina, która do niczego nie prowadzi. Każdy ma swoje zdanie, a przecież wszyscy powinni działać zgodnie, a więc i myśleć jednakowo!

  ..........................................................................................................................................................................................(tu wpisać)

  2.Nazista: Władza parlamentu jest nieudolna. zanim jakieś prawo zostanie uchwalone, to ciągle się nad nim dyskutuje, trwają kłótnie i przetargi. O wiele lepiej będzie, jeśli Wódz wszystko zarządzi, a społeczeństwo bez dyskusji wypełni jego rozkazy.

  .......................................................................................................................................................................................(tu wpisać)

  3.Nazista: Po co prawa obywatelskie, np. wolność słowa? Żeby różni nieodpowiedzialni ludzie zatruwali społeczeństwo swoimi poglądami? Takich, co to mają inne zdanie niż Wódz, powinno się całkiem usunąć, bo przynoszą tylko szkodę narodowi.

  .......................................................................................................................................................................................(tu wpisać)

  4.Nazista: Nie ma równości między ludźmi. Narody dzielą się na lepsze i gorsze. Niemcy to naród wyjątkowy - wszyscy powinni im służyć, np. Polacy i pozostali Słowianie. Niektóre narody w ogóle nie zasługują na istnienie, szczególnie Żydzi. Powinno się wątpić ich, bo szkodzą ludzkości.

  ......................................................................................................................................................................................(tu wpisać)

  DZIĘKI CI
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.