DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  W liście do ulubionego pisarza (A.Mickiewicza lub William Szekspir - Romeo i Julia, podziel się z nim odczuciami i refleksjami , jakie wzbudziło w tobie wybrane dzieło tego twórcy. ( 20 linijek) .
  Proszę o pomoc ...
  Z góry dzięki ..
 2.  
  List do pani Małgorzaty Musierowicz.

  Lublin, dnia 20 grudnia 2005 r.
  Droga Pani Małgorzato!
  Piszę do Pani, ponieważ bardzo podobają mi się Pani książki i uważam,że jest Pani jedną z najlepszych autorek powieści dla młodzieży. Bardzo spodobał mi się 16-tomowy cykl powieści "Jeżycjada", w którym opisane są losy dziewcząt z rodziny
  Borejków i ich przyjaciół. Moje ulubione tytuły to "Kwiat kalafiora" i "Ida sieprniowa". Powieści te są pełne humoru i optymizmu. Pozwalają czytelnikowi przenieść się na poznańskie osiedle Jeżyce i razem z bohaterkami przeżywać rozterki sercowe, ich smutki i radości. To właśnie w Jeżycach rozgrywa się akcja większości powieści. Uważam, żee to dobrze, że wszystkie książki z tego cyklu powiązane są ze sobą poprzez bohaterów i miejsca, ponieważ czytelnicyutożsamiają się z nimi i z niecierpliwością czekają na Pani nowe wydawnictwa. Ja sama już nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam Pani najnowszą powieśc o śmiesznym tytule "Żaba". Mam nadzieję, ze będzie tak ciekawa i zabawna, jak choćby "Kwiat kalafiora" czy "Ida sierpniowa". W Pani twórczości cenię też to, że opisuje Pani historie zwykłych ludzi, ich codzienne zmartwienia i radości w sposób bardzo zabawny i wciągający. Pozwala to porównać losy bohaterów z naszym życiem i inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Mam nadzieję, że będzie Pani kontynuować cykl "Jeżycjada" i, ze Pani książki posłużą jeszcze kilku pokoleniom, tak, jak działo się to przez prawie 30 lat.
  Wierna czytelniczka ...........


  ;DD
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.