DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  -Opisz klimat monsunowy.

  Proszę o szybką odpowiedź , zadanie na jutro :D
 2.  
  Klimat podzwrotnikowy monsunowy, na południu przechodzący w równikowy. Średnia temperatura powietrza dla stolicy kraju wynosi: w styczniu 25°C, w lipcu 27°C, suma opadów ok. 840 mm . Opady na południowym zachodzie dochodzą do 6000 mm rocznie. Birma leży w tzw. Azji monsunowej, gdzie pora deszczowa trwa od połowy maja do końca sierpnia, deszcz łagodnieje pod koniec października, w listopadzie zaczyna się pora chłodów, w lutym robi się coraz cieplej i nie ma opadów. Najbardziej wilgotno i gorąco jest w Birmie Dolnej, w Górnej Birmie panuje suchy klimat, a najbardziej wyrównany klimat jest na płaskowyżu Szan.

  Podstawową uprawą jest ryż, a plony zbierane są dwa razy w roku. Uprawia się również jutę, orzeszki ziemne, sezam, trzcinę cukrową, drzewa lakowe, drzewa tekowe (kyun), bawełnę, pieprz, kardamon, cynamon oraz gałkę muszkatołową
  Klimat podzwrotnikowy monsunowy z rocznymi opadami do 1700 mm. Urodzajne gleby (żółtoziemy i czerwonoziemy) sprzyjają uprawie - Syczuańska Kotlina jest krainą rolniczą. Uprawia się, m.in.: ryż, pszenicę, proso, kukurydzę, soję, orzeszki ziemne, bawełnę, jutę. Hoduje się trzodę chlewną, bawoły i jedwabniki.
 3.  
  Klimat monsunowy, w którym większość rocznych opadów przypada na jeden okres, występuje w południowo-wschodniej Azji oraz w północnej Australii. Obszary te znane są z dużych rocznych zmian pogody. W Indiach, na przykład, zimy są suche, wiatry wieją z północnego wschodu, z głębi kontynentu. Na wiosnę ziemia bardzo się nagrzewa, jest bardzo sucho, w powietrzu unosi się mnóstwo pyłu. Gorące masy powietrza unoszą się w górę tworząc układy niżowe, w kierunku których wieją wilgotne wiatry z południowego zachodu. Wiatry te przynoszą obfite deszcze, dzięki którym rozwija się bujne życie w lasach monsunowych.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.