DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Jak pobrać z Facebooka wiadomość głosową? Pilne
 2.  
  Pobieranie wiadomości dźwiękowych z Facebooka

  Aby pobrać wiadomość dźwiękową, musimy w przeglądarce na komputerze otworzyć mobilną wersję strony i tam zalogować się na swoje konto.

  Przejdź na stronę m.facebook.com

  Będzie ona wyglądała nieco dziwnie na dużym ekranie monitora, ale nie przejmujemy się tym. Na samej górze znajdziemy standardowe menu z powiadomieniami, zaproszeniami do znajomych, a także z wiadomościami. Klikamy w zakładkę z wiadomościami, aby przejść do ekranu prowadzonych rozmów.

  Wyświetli się lista wszystkich ostatnich konwersacji. Wyszukujemy tu rozmowy ze znajomym, który wysłał nam wiadomość głosową. Jeśli była to ostatnia wiadomość wysłana przez znajomego, to przy nazwie użytkownika wyświetli się informacja, że osoba ta wysłała nam wiadomość dźwiękową. -
  Po wejściu do rozmowy przewijamy stronę do miejsca, w którym jest odtwarzacz audio z notatką głosową. Aby ją zapisać, należy ją najpierw zbuforować. W tym celu klikamy przycisk odtwarzania i czekamy chwilę, aż cała wiadomość się załaduje i rozpocznie się jej odtwarzanie. Teraz, gdy wiadomość jest już załadowana, możemy ją zapisać.

  W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na odtwarzaczu (najlepiej na ikonie "Play", gdyż kliknięcie w innym miejscu może nie wywołać właściwego menu kontekstowego), a następnie z rozwijanej listy opcji wybieramy "Zapisz element audio jako...". W zależności od przeglądarki, nazwa tej opcji może się różnić, ale z reguły będzie to coś związanego z zapisaniem elementu docelowego.

  Wyświetli się nowe okno zapisu pliku - teraz możemy nadać dowolną nazwę dla pliku audio i zapisać go w wybranym przez nas miejscu na dysku. W taki sposób możemy ściągnąć każdą wiadomość dźwiękową z Facebooka. Pliki są zapisywane w formacie MP4 i możemy je odtworzyć zarówno na komputerze jak i na smartfonie, po przekopiowaniu kablem USB.

  Opcjonalnie, gdy po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na odtwarzaczu z wiadomością głosową nie wyświetla się opcja zapisu pliku audio, to możemy zrobić to inaczej. Po kliknięciu prawym przyciskiem powinna wyświetlać się jeszcze opcja kopiowania adresu URL do elementu docelowego - wybieramy ją. W ten sposób skopiujemy bezpośredni odnośnik do pliku audio. Teraz wystarczy otworzyć nową kartę przeglądarki i wkleić link do pliku w pole adresu - po otwarciu odnośnika rozpocznie się pobieranie pliku z wiadomością dźwiękową.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.