DODAJ ZADANIE
Kategorie

  1.  
    kilkuzdaniowa wypowiedz na temat ruchu drogowego w czasie opadow deszczu , sniegu lub w nocy
  2.  
    W złych warunkach atmosferycznych lub o zmierzchu nie tylko my powinniśmy uważać. Kierowca powienien mieć cały czas oświetloną drogę i odpowiednio dostosowane opony. Nie powinien też jechać zbyt szybko. My zaś o zmroku powinniśmy nosić jakiekolwiek znaki odblaskowe niezależnie od tega jak jesteśmy ubrani, czy jasno czy ciemno. Powinniśmy też chodzić po chodniuku a kiedy go nie ma lewą stroną pobocza aby widzieć nadjeżdżające pojazdy. Za szybko jadący samochód podczas deszczu na śliskiej powierzchni nie wyhamuje tak łatwo dlatego powinniśmy uważać szczególnie w kiepską pogodę i nie wbiegać na ulicę pomiędzy samochody. Przy nieprzestrzeganiu zasad bezpieczeństwa do końca życia możemy być kaleką lub stracić życie.
  3.  
    Według mnie podaczas opadów atmosferycznych kierowcy powinni bardzie uważać, ponieważ nawierzchnia jest wtedy ślika co wydłuży drogę hamowania. Im szybciej jedziemy tym dłuższa jest droga hamowania. Czasem może być nawet dwukrotnie dłuższa niż hamowanie o mniejszej prędkości 0 20km/h. Po zmroku wiele ludzi nie nosi odblasków co jest wielkim błędem, ponieważ kierowca może nie w porę zauważyć człowieka. Noc ogranicza widoczność. Wiele kierowców powinno bardziej uważać, a i piesi powinni zaopatrzać się w odblaski.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.