DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  NAPISZ KROTKA NOTATKE,W KTOREJ PODASZ DWA ISTOTNE WYDARZENIA Z CZASOW PANOWANIA B.CHROBREGO I UZASADNIJ WYBOR PODAJ ARGUMENTY.
 2.  
  Bolesław Chrobry był najstarszym synem Mieszka, gdy do Polski przybył Św. Wojciech który musiał opuścić Czechy i w 997r. wyruszył on na misję chrystianizacyjną do Prus, gdzie został zamordowany. Jego ciało wykupił Bolesław i złożył je w Gnieźnie.

  W 1000r. przybył do Gniezna Otton III Cesarz Niemiecki dzięki czemu potwierdzono utworzenia arcybiskupstwa w Gnieźnie, do tego Otton złożył symbolicznie diadem cesarski na głowę księciu Bolesławowi oraz włóczni św. Maurycego.

  Największym sukcesem Bolesława była koronacja królowska w 1025r. został pierwszym królem Polski co wpłynęło na jedność terytorialną państwa.

  Bolesław powiększył terytorium o Milsko, Łużyce i o Grody Czerwieńskie.  Wybrałem je ponieważ: Koronacja pierwszego króla Polski to bardzo ważne wydarzenie dla Historii Polski, na dodatek Polska dzięki temu pojawiła się na arenie międzynarodowej za sprawą Ottona III, powiększenie terytorium pokazuje że nie byliśmy wówczas słabi i że Bolesław był dobrym dowódcą.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.