DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  1.Wyjaśnij dlaczego Stany Zjednoczone są nazywane krajem imigrantów?!;)

  2.Udowodnij że Stany Zjednoczone są największą potęgą gospodarczego świata.!;**;)


  3.Korzystając z atlasu geograficznego wymień nazwy prądów morskich opływających wybrzeża Stanów Zjednoczonych!

  Pliss z góry dziękii ;**
 2.  
  1. Może ci sie przydać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Imigracja_do_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Stany_Zjednoczone
 3.  
  2.USA. Rekordowe tempo rozwoju gospodarki
  Maciej Kuźmicz2003-11-25, ostatnia aktualizacja 2003-11-25 17:37
  W trzecim kwartale wartość PKB największej gospodarki świata wzrosła aż 8,2 proc.! To najwięcej od prawie dwudziestu lat. Znacznie wzrósł również optymizm konsumentów

  Ogłoszone we wtorek przez Departament Handlu wyniki wzrostu PKB są lepsze od wstępnych szacunków aż o 1 pkt. proc. Listopad jest jednym z najlepszych miesięcy dla administracji prezydenta Busha. Rekordowe tempo wzrostu gospodarczego i bardzo dobre wyniki badań nastrojów konsumentów sprawiły, że prezydent w końcu może się pochwalić sukcesami - PKB w trzecim kwartale wzrósł o ponad 270 mld dol. (wartościowo to dwa razy więcej niż w okresie od kwietnia do czerwca). To także aż o 75 mld dol. więcej, niż cały ubiegłoroczny PKB Polski.

  - To znak, że zaczynają działać obniżki podatków, które przeforsował prezydent Bush. Tworzą się też nowe miejsca pracy - skomentował sekretarz handlu USA Don Evans.
 4.  
  Jak wynika z analiz Departamentu Handlu, amerykański PKB rósł przede wszystkim dzięki konsumentom, którzy wydawali więcej niż w tym samym okresie ub.r. W porównaniu z drugim kwartałem, wydatki konsumentów (którzy odpowiadają za ok. dwie trzecie amerykańskiego PKB) wzrosły o ponad 6 proc.

  Nie zawiedli również inwestorzy, którzy zaczęli w końcu odważniej lokować swoje pieniądze. Z powodu słabego dolara, PKB pomogli również eksporterzy, którzy sprzedali za granicę więcej towarów i usług. Wartość eksportu wzrosła w trzecim kwartale aż o 11 proc.! Słaby dolar (czyli silne euro i jen) to także spadek zainteresowania importem - co również przyczyniło się do zwiększenia wartości PKB.

  - Konsumenci w końcu przekonali się, że warto ruszyć do sklepów. To właśnie oni tak bardzo "nadmuchali" wzrost - powiedziała "Gazecie" Lynn Franco, ekonomistka The Conference Board - instytutu, który analizuje poziom nastrojów konsumentów w USA. - Trzeba przyznać, że zadziałały bodźce podatkowe, które wprowadziła administracja Busha - dodała.

  - Można się spodziewać, że w czwartym kwartale tempo wzrostu amerykańskiej gospodarki również będzie wysokie, ale już nie tak wysokie. Spodziewamy się 4-5 proc. Jednak, jak pokazują nasze badania, konsumenci nadal chcą wydawać - dodała Franco.

  W listopadzie wartość wskaźnika optymizmu konsumentów The Conference Board wyniosła 91,7 pkt., czyli aż o 10 pkt. więcej niż w październiku. To najwyższy wynik od czternastu miesięcy. Oznacza to, że Amerykanie spodziewają się poprawy sytuacji w gospodarce, przede wszystkim na rynku pracy. Stopa bezrobocia w USa nadal utrzymuje się na poziomie ponad 6 proc.

  Szybki wzrost został osiągnięty jednak kosztem gigantycznego deficytu budżetowego - sięgnie on pół biliona dolarów w tym roku podatkowym.
 5.  
  źródło:http://wyborcza.pl/1,75248,1794859.html

  P.s. dane z 2003r, ale mogą się przydać :)
 6.  
  3. Labradorski - Ameryka Północna
 7.  
  - Alaski prąd - Ameryka Północna
 8.  
  P.s. Znalazłam tylko takie i nie jestem pewna czy opływają wybrzeża USA... Sprawdź może akurat trafiłam :0
  Powodzenia :)
 9.  
  Jest jeszcze Prąd Gujański
 10.  
  Dzięki;)
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.