DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Napisz dwie krótkie recenzje wybranej lektury szkolnej.W jednej wersji zachęć do przeczytania ksiązki , a w drugiej wyraź niepochlebną opinię na jej temat. Prosze o pomoc !! na jutro !!!!
 2.  
  Lekturę "Ten obcy" przeczytałam, ponieważ jest to lektura szkolna. Zaciekawił mnie także tytuł tej książki. Jest on tajemniczy i zarazem zachęcą do czytania.
  "Ten obcy" zainteresował mnie w dużym stopniu. Z chęcią sięgałam po nią każdego wieczoru.
  Książka ta może nauczyć osobę czytającą ją, że nie wszystko jest takie jakie nam się wydaje. Uczy ona tego, że powinno się pomagać każdemu. Niezależnie od tego jakie mamy pierwsze wrażenie na temat tej osoby.
  "Ten obcy" moim zdaniem był warty przeczytania. Opowiada ona o grupce dzieci, które poznają obcego chłopaka. Mimo tego, że się nie znają chcą mu pomóc.
  Polecam tą lekturę innym, bo jest ona bardzo ciekawa. Czyta się ją szybko i łatwo. Czytelnik czytając ją jest ciekawy co się stanie na następnej stronie, w następnym rozdziale.
  Powieść "Ania z zielonego Wzgórza" napisała, Lucy Maud Montgomery. Jest to powieść obyczajowa, wydana przez Wydawnictwo Literackie.
  Książka opowiada o problemach osieroconej dziewczynki Ani, której rodzice zmarli, gdy była niemowlęciem. Od tamtej pory przebywała w wielu rodzinach, wykorzystujących ją do opieki nad dziećmi. Jako 8-letnia dziewczynka zostaje oddana do sierocińca.
  Pewnego dnia rodzina Cuthbertów postanawia adoptować chłopca. Jednak z sierocińca otrzymują Anię. Maryla i Mateusz długo wahają się z podjęciem decyzji. Po pewnym czasie postanawiają zatrzymać dziewczynkę. Maja z nią wiele problemów, które za wszelką cenę i czasem nieudolnie starają się rozwiązać. Dziewczynka przez swoje gadulstwo i lekkomyślność ma wiele wpadek. Jednak Cuthbertom udaje się wychować ją na mądrą kobietę.
  Moim zdaniem książka jest oparta na problemach biednej, samotnej, nastoletniej dziewczyny. Sadzę, że nie wszyscy czytelnicy mogli by je zrozumieć. Niektóre przygody i opisy ukazywane są zbyt szczegółowo i monotonnie. Po pewnym czasie powieść staje się po prostu nudna.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.