DODAJ ZADANIE
Kategorie

  1.  
    W podanym tekście zaznacz strzałkami wszystkie upodobnienia (wewnątrzwyrazowe i międzywyrazowe). Utratę dźwięczności w wygłosie zaznacz przez podkreślenie odpowiedniej litery.
    "Zawierucha poczuł, że sanie uniosły się na jednej płozie, mijając niewidoczny zakręt. Z przodu słychać było warczenie i przekleństwa. Siedem wielkich psów bojowych Zawieruchy z całym rozpędem wpakowało się w kocioł. Były to na pół oswojone wilki, a podniecenie owej nocy nad Mono Creek każdego bojowego psa doprowadzało do szaleństwa. Psy z Klondike, którymi kieruje się bez lejc, można zatrzymać tylko głosem, nie sposób więc było opanować walczących bestii skłębionych w ciasnym przesmyku. Z tyłu wypadały jedne sanki za drugimi i powiększały zamęt. Na tych, którzy już prawie wyciągnęli swoje zaprzęgi, sypała się wciąż lawina psów, a każde zwierzę było dobrze odkarmione, wypoczęte i rwało się do bitki. "
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.