DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Napisz rozprawkę.Podaj 3-4 argumenty.

  Powieści Henryka Sienkiewicza maja wielu miłośników,ale zdarzają sie tęż tacy,którzy tych powieści nie lubią.Które stanowisko jest Ci bliższe?Napisz rozprawkę.Odwołaj się do przeczytanej przez Ciebie w całości powieści historycznej Sienkiewicza ("Krzyżacy").

  Propozycja wstępu
  Henryk Sienkiewicza jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej czytanych pisarzy polskich.Szczególnie popularne są jego powieści historyczne,zwłaszcza te napisane "Ku pokrzepieniu serc" Twórczość tego autora od samego początku wywoływała spori i prowokowała do dyskusji.Dziś także różnie mówi się i pisze o Sienkiewiczu.Dotychczas przeczytałam do końca jedynie "Krzyżaków".Książka wydała mi się doskonała i jeśli pozostałe powieści sa tak dobre,z pewnością dołącze do grona miłośników talentu Sienkiewicza.  Proszę o pomoc ;D
 2.  
  o lol pomozcie
 3.  
  Celem mojej pracy jest udowodnienie, ze „Krzyżacy” to powieść ku pokrzepieniu serc.
  Pierwszym argumentem jest rycerz, który powinien posiadać giermka. Kierowali się oni głównie masywom „Bóg Honor Ojczyzna”. Byli pasowani na rycerza i wówczas składał ślubowanie oraz rycerze byli wierni swojemu władcy.
  Kolejną sprawą są Polacy którzy potrafili wyjść z różnych opresji. Niektóre z nich Henryk Sienkiewicz ukazał w powieści "Krzyżacy". Na przykład, jak Danusia Jurandówna chcąc uchronić Zbyszka z Bogdańca od śmierci zgodziła się za niego wyjść.
  Drugim argumentem potwierdzającym moją tezę jest olbrzymie bogactwo słownictwa w tej właśnie lekturze. Występuje tam wszelkiego rodzaju staropolska mowa.
  Kolejnym argumentem jest poruszanie się między miastami i wioskami. Używali do tego koni i karocy bądź szli pieszo.
  Kolejnym argumentem są sukcesy jaki odnosi ten naród, który na to zasługuje. A więc jeśli Polacy odnieśli sukces pokonując bardzo silnego przeciwnika to znaczy, że zjednoczyli się i razem pokonali go.

  Kolejną sprawą jest akcja która toczy się poprzez śmierć królowej Jadwigi i napaści Krzyżaków na wsie nadgraniczne aż po bitwę pod Grunwaldem i pokój toruński. W powieści występują postacie historyczne.
  Powyższe argumenty jednoznacznie dowodzą tego że warto było przeczytać książkę Henryka Sienkiewicza pt. „Krzyżacy” dowodzą też tego że to jest znakomita książka pełna naprawdę rozmaitych i ciekawych przygód mimo tego że jest dość długa warto ją przeczytać.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.