DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Przenikanie sie świata realnego i fantastycznego w utworach literackich.Omów na podstawie wybranych przykładów
 2.  
  W bardzo wielu utworach mamy do czynienia z pomieszaniem świata rzeczywistego, z tym fantastycznym. Przykładów możemy szukać zarówno wśród powieści, jak i wierszy czy filmów.
  Niezwykle popularnym przykładem ostatnich lat, mogą być przygody Harrego Pottera, który pomimo tego, że przeżywa naprawdę fantastyczne przygody, jak „jazda” latającym samochodem, czy też zaczarowanie swojej złośliwej ciotki. Jednak pomimo tych wielu nieprawdopodobnych przygód istnieje w tych książkach także świat rzeczywisty, jak uczucia naszego bohatera, jego emocje, oraz działanie pod wpływem chwili.
  Kolejnym bardzo ciekawym przykładem mogą Być „Dziady II” Adama Mickiewicza, gdzie do naszego świata przedostają się duchy, z którymi można nawiązać kontakt. Tak więc tutaj także możemy śmiało stwierdzić że do naszego rzeczywistego świata, wkrada się fantastyka, z którą da się porozumieć. Jest to bardzo pouczająca lektura, dzięki której możemy sami ocenić swoje postępowanie, oraz zastanowić się nad tym, czy czasami nie jesteśmy w tej samej sytuacji do duchy, które szukały pomocy po śmierci.
  Następnym utworem jaki warty jest wymienienia jest „Mistrz i Małgorzata”, ponieważ to właśnie w nim światy rzeczywisty i fantastyczny przeplatają się między sobą do tego stopnia, że tworzą wspólnie jedna fabułę książki i dzięki temu poszczególne działy tworzą całość. W poszczególnych działach spotykamy zarówno postacie rzeczywiste, jak i te fantastyczne, to samo dotyczy zdarzeń jakie mają miejsce.
  Jest to dowód na to, że czasami autorzy specjalnie łączą te dwa światy by dać nam do myślenia. Bardzo często dzieje się tak, że chcą byśmy się głębiej zastanowili nad tym jaką rolę odgrywają nasze marzenia w naszym życiu, czasami to co, jest zupełnie nierealne ma szansę się zdarzyć w naszym świecie, być może za mało w to wierzymy.
 3.  
  I AKAPIT: W bardzo wielu utworach mamy do czynienia z pomieszaniem....
  II AKAPIT: Jest to dowód na to, że czasami autorzy specjalnie łączą te dwa światy ...
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.