DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Jak miłość wpływała na losy bohaterów powieści \"Opium w rosole\"
 2.  
  W powieści,,Opium w rosole,,M.Musierowicz miłość ma ogromny wpływ na losy bohaterów. Prawie każde wydarzenie w tej kasiążce jest swą treścią i przekazem powiązane z umiejętnością okazywania uczuć. Nie tylko w zyciu bohaterów tej lektury miłosć ma wpływ na los człowieka, takze w naszym życiu ma to duże znaczenie i odgrywa wielka rolę.
  Człowiek bez miłość umiera i próbuje uciec od rzeczywistość tak jak Aurelia, która ucieka z domu. Bo brak miłości to także przyczyna samotności, a to jest w zyciu chyba najgorsze. Aurelia próbowała odnaleźć miłość, przyjaźń w innych domach i w ten sam sposób zabić swą samotność.
  W lekturze jest ukazane także jak małżeństwo mimo roztania i odległości czeka na siebie i pamieta o sobie, kocha się.
  Przedstawiono tu też miłość bezwarunkową, matczyną. Niestety niekażdy rodzic, który kocha sowje dziecko, umie mu to okazać. Często jest tak, ze nie wie, co czuje jego pociecha i jest w podświadomości, ze jest szczęśliwe i czuje się kochane. W rzeczywistości jednak bywa tak, że dziecko czuje się samotne i brakuje mu czułości ze strony rodziców. Wtedy zaczyna szukać tej miłości gdzieś indziej, tak jak Aurelia.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.