Mini ankieta
Podaj rok urodzenia:

Kategorie


  1.  
    oblicz ceny owoców wiedząc żę : za 1kg gruszek i 1 kg jabłek i 1kg śliwek
    zapłacono 6zł ,
    za 2kg gruszek i 1kg jabłek i 1kg śliwek zapłacono 9zl,
    za 1 kg gruszek i 1 kg jabłek i 2 kg śliwek zapłacono 8zł

    1kg gruszek..................
    1kg jabłek...................
    1kg śliwek...................
    • Regnon
    • 4.10.2011
    • UWAGA: 2 osoby uznały to rozwiązanie jako niepoprawne.
     
    ...
      12311.gif
  2.  
    x - cena kg jabłek
    y - cena kg gruszek
    z - cena kg śliwek

    układ równań
    {y + x + z = 6
    {y + x + 2z = 8
    {2y + x + z = 9

    {x = 6 - z - y
    {y + x + 2z = 8
    {2y + x + z = 9

    {y + 6 - z - y + 2z = 8
    {2y + 6 - z - y + z = 9

    {6 + z = 8
    {y + 6 = 9

    {z = 2
    {y = 3
    {x = 1
  3.  
    y ile w koncu tego razem jest
  4.  
    1kg gruszek+1 kg jabłek+ 1kg śliwek= 6 zł
    2 kg gruszek + 1kg jabłek +1 kg śliwek= 9zł
    1 kg gruszek+1 kg jabłek+ 2kg śliwek= 8zł
    9zł-6zł=3zł 1 kg gruszek kosztuje 3 zł
    8zł-6zł=2zł 1 kg śliwek kosztuje 2 zł
    6zł-(3+2)=6zł-5zł=1 1kg jabłek kosztuje 1zł