DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Jacy są bohaterowie ( główni ) w "Dywizjonie 303" ?
 2.  
  Główni bohaterowie-sierżant -Stefan Karubin podporucznik Witold Urbanowicz sierżant Józef Frantiszek,oraz lotnicy Dywizjonu 303 to sierżantrównież Stefan Karubin ,podporucznik Kazimierz Daszewski,i porucznik Jan Zumbach .
 3.  
  Charakterystyka bohaterów „Dywizjonu 303”

  „Dywizjon 303” to książka o niezwykłych ludziach. Są to młodzi chłopcy, polscy lotnicy walczący w bitwie o Anglię. Ich ofiarna, bohaterska walka przeszła do historii jako dowód na to, że Niemcy nie są niepokonani. Arkady Fiedler opisał sylwetki ludzi, którzy na ziemi wydają się zupełnie przeciętni, natomiast w powietrzu ujawniają wręcz nadludzkie możliwości. Główni bohaterowie to lotnicy walczący w Dywizjonie 303: sierżant Stefan Karubin, podporucznik Witold Urbanowicz , sierżant Józef Frantiszek, sierżant Wünsche, porucznik Jan Zumbach, podporucznik Kazimierz Daszewski.
  Sylwetka sierżanta Stefana Karubina opisana została w rozdziale pt. „A gdy kul zabrakło…”. Był mężczyzną średniego wzrostu, o okrągłej twarzy, na której często gościł uśmiech oraz czarnych, zaczepnych oczach. Wyglądał na dwadzieścia lat, choć był nieco starszy. Człowiek bardzo uparty i odważny, ale również niezwykle spokojny i opanowany podczas walki w powietrzu. Wtedy nie liczyło się dla niego nic poza zestrzeleniem wroga oraz lądowaniem samolotem w jak najmniej uszkodzonym stanie. Mimo nieraz bardzo dużego niebezpieczeństwa, nigdy nie rezygnował z walki. Przykładem może być sytuacja, gdy zabrakło mu amunicji. Bohatera nie powstrzymało to przed pokonaniem wroga. Poleciał wtedy wprost na niego, tak jak gdyby chciał się z nim zderzyć. Spowodowało to panikę niemieckiego pilota, który źle pokierował swoją maszyną i rozbił się. Sierżant Karabin zawsze odczuwał ogromną przyjemność i satysfakcję z zestrzelenia wroga.
  Kapitan Witold Urbanowicz był dowódcą polskiego dywizjonu lotniczego. Jego sylwetkę autor opisuje w rozdziale pt. „Lotnik bez lęku i skazy”. Określony jest jako uosobienie metalu - „jakby aluminium lekkie a mocne” . To energiczny mężczyzna o jasnych oczach i dosadnym głosie. Był bardzo młody jak na dowódcę – w 1940 roku miał 34 lata. Jednak pomimo to cieszył się wielkim autorytetem wśród swych żołnierzy. Cechował się obowiązkowością, zdyscyplinowaniem, zaciekłością i odwagą, a także szybkością reakcji i trafnością decyzji. Został również zapamiętany jako dobry dowódca i prawdziwy przyjaciel. Mówiono o nim "as nad asami".
  Sierżanta Józefa Frantiszka Arkady Fiedler opisał w rozdziale pt. „Sierżant Frantiszek - dzielny Czech.”. Walczył w polskiej jednostce i Polacy byli mu bardzo bliscy. Był to indywidualista o niezwykłym temperamencie, prawdziwy bohater uwielbiający walkę. Dość niesubordynowany żołnierz, jednak odnoszący sukcesy w powietrzu, które zdecydowanie było jego żywiołem. Sierżant Frantiszek wręcz źle czuł się na ziemi. Zginął podczas lądowania, gdy wracał z bojowego lotu.
  Sierżant Wünsche był bardzo młodym lotnikiem, młodszym od wszystkich pozostałych, którzy walczyli w Dywizjonie 303. Marzył o zwycięskich walkach i wielkich lotach, a niekiedy nawet o śmierci chwalebnej. Ze względu na tak młody wiek sierżantowi Wünsche nieco brakowało doświadczenia w walce. Niekiedy nie potrafił utrzymać emocji na wodzy i zachować zimnej krwi w trudnych sytuacjach. Cechował się jednak ogromną odwagą..
  Porucznik Jan Zumbach był żołnierzem niezwykle odważnym i opanowanym. Jego cechą była również pomysłowość. Bohater ten marzycielem i miłośnikiem piękna podniebnych przestworzy.
  Rozdział pt. „Ból” został poświęcony podporucznikowi Kazimierzowi Daszewskiemu, nazywanego przez kolegów Długi Joe. Ludzie uważali, że jest bardzo skryty i nieśmiały, jednak mylili się. Był niezwykle silny, wytrzymały i uparty. Podczas jednej z akcji uległ wypadkowi, w którym została sparaliżowana prawa strona ciała bohatera, a jego twarz poparzona. Musiał wyskoczyć z samolotu nie otwierając spadochronu, ponieważ spowodowałoby to jego zestrzelenie przez wroga. Uratował go jego spryt i rozsądek. Pomimo tak ciężkiego wypadku szybko wrócił na pole walki.
  Wszyscy bohaterowie „Dywizjonu 303” to doskonali piloci, którzy podczas lotu wręcz zespalają się z samolotem, stanowiąc mózg maszyny, której silnik jest ich wspólnym sercem. Swoją determinacją w walce z wrogiem udowodnili, że „Niemców można bić”.
 4.  
  Dzięki
 5.  
  Kto mi pomoze napisać charakterystyke Stefana Karubina z Dywizjonu 303 !

  Odpowiedz prosze napisać na e-mail justysia1302@wp.pl

  Z gory dziekuje
 6.  
  Przecież jest w powyższym tekście...
 7.  
  Nie czytałam tej książki, a potrzebne mi jest:
  - elementy świata przedstawionego w utworze
  - rodzaj i gatunek literacki
 8.  
  potrzebuję dokonań bohaterów z dywizjonu 303
 9.  
  ktO mi napisze charakterystke Jana Zumbaka (czy jakos tak) z dywizjinu 303 ? plis;*
 10.  
  wszeystko świetnie tylko mi jest potrzebna typowa charakterystyka
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.