DODAJ ZADANIE
Kategorie

  1.  
    Wyobraź sobie, ze jesteś sekretarzem króla Władysława Jagiełły o w przededniu wybuchu wielkiej wojny z krzyżakami i twoim zadaniem jest przygotowanie listu otwartego do rycerstwa krajów europy zachodniej.Treść dokument powinna przekonać rycerzy aby nie popierali zbrojnie zakonu krzyżackiego. Weź pod uwagę , propaganda krzyżacka będzie wmawiać rycerzom iż wojna z Polska i Litwa to krucjata w obronie wiary chrześcijańskiej i okazja do zdobycia sławy oraz bogatych łupów.
  2.  
    Waleczni Rycerze!
    Wszyscy słyszymy o najazdach krzyżaków w ostatnich czasach. Nie należy im się pooddawać. Przemoc jest drogą dla tchórzliwich. Niech nie zwiodą was ich obietnice sławy i bogactwa, to łgarstwo. Władza, sława, pieniadze nie są najważniejsze w życiu. Walczcie za sprawiedliwość, a Bóg wam oodpłaci zbawieniem. Jeśli jestęście odważni stawcie się w Polskich i Litewskich szeregach. Brońmy tego, co nasze!
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.