DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Napisz artykuł do gazety w którym zajmiesz stanowisko w sprawie zasadnośći wprowadzenia płatnych studiów w Polsce. Prosze o pomoc w tym zadaniu, chciałabym być przeciw wprowadzeniu jednak mam problemy z argumentami. Proszę o pomoc.
 2.  
  Studia płatne czy darmowe?
  W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja o wprowadzeniu płatnych studiów w naszym kraju. Wielu uważa to za dobry pomysł ale chyba dobrze nie przemyśleli skutków. Młodzi ludzie bardzo chętnie płacą (często z kieszeni rodziców) za możliwość studiowania ponieważ każdy dzisiaj chce być studentem. Dostanie się na studia dzienne przekracza ich umiejętności. Płatne studia kończą z dobrymi wynikami ale słabym przygotowaniem do zawodu. Przekłada się to na jakość wykonywanej pracy. Nikt nie chce być leczony przez lekarza, który zapłacił za zdanie egzaminu. Przykłady te można mnożyć w każdym zawodzie. Dlatego powinniśmy się dobrze zastanowić nad tym rozwiązaniem, a przede wszystkim umożliwić studiowanie tym, którzy w przyszłości będą dobrze przygotowani do pracy. Nie pozwólmy aby pieniądze stworzyły nam idiotów z wyższym wykształceniem.
 3.  
  Myślę, że płatne studia to bardzo zły pomysł, uważam tak poniewąz
  jest to odbieranie szansy wielu młodym i inteligentnym ludzią.
  Nie których, oczywiście, będzie stać na płacenie za studiowanie, ale
  będzie wielu maturzystów którzy mimo swojej ciężkiej pracy włożonej w nauke nie bedzie stać na dalszą naukę, co odbije się na naszej gospodarce, ponieważ stracimy wielu wybitnych, ale biedniejszych, uczniów. Myślę, że należy dać każdemu szansę na rozwijanie się, nie wolno odbierać człowiekowi pełnemu zapału wiary w sprawiedliwość i przekreślać go.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.