DODAJ ZADANIE




Kategorie

 1.  
  Napisz , czym jest post dla chrześcijanina i dlaczego chrześcijanin powinien pościć . ( wstęp , rozwnięcie , zakończenie )

  PILNE BARDZO
 2.  
  Pismo Święte nie nakazuje chrześcijanom pościć. Post nie jest czymś, czego żąda Bóg, lub czego od nas wymaga. Jednocześnie Biblia ukazuje post jako coś dobrego, z czego są dla nas korzyści, i czego się on nas spodziewa. Dzieje Apostolskie mówią o tym, że wierzący pościli przed podjęciem ważnych decyzji (Dzieje Apostolskie 13:4; 14:23). Post i modlitwa często idą w parze (Ewangelia wg św. Łukasza 2:37; 5:33). Zbyt często koncentrujemy się na tym, by nie jeść w trakcie postu. Powinniśmy przestać patrzeć na rzeczy, które w tym świecie przyciągają naszą uwagę, i zwrócić swoją uwagę na Boga. Post jest próbą pokazania Bogu, i sobie samemu, że traktujemy swoją relację z Nim serio. Post pomaga nam uzyskać nową perspektywę i odnowić więzi z Bogiem.

  Choć post w Piśmie Świętym jest prawie zawsze postem, w którym się nie je, istnieją też inne rodzaje postu. Wyrzeczenie się czegokolwiek, co przeszkadza w większym skupieniu się na Bogu, jest pewnego rodzaju postem (1 List św. Pawła do Koryntian 7:1-5). Post powinien być ograniczony w czasie, zwłaszcza wtedy, kiedy dotyczy on wstrzymania się od jedzenia. Zbyt długi okres bez jedzenia jest szkodliwy dla zdrowia. Post nie ma na celu ukarania naszego ciała, ale ma pomóc skupić się na Bogu. Nie powinien on też być pewnego rodzaju dietą. Nie pość dlatego, by schudnąć, ale raczej staraj się o głębszą relację z Bogiem. Owszem, każdy może pościć. Niektórzy mogą nie być w stanie nie jeść (na przykład chorzy na cukrzycę), ale każdy może na pewien czas przestać coś robić, by skupić się na Bogu.

  Poprzez oderwanie naszych oczu od tego, co dzieje się na tym świecie, możemy lepiej skupić się na Chrystusie. Post nie jest sposobem, by uzyskać od Boga to, czego chcemy. Post ma zmieniać nas, nie Boga. Nie jest on sposobem na to, by grać przed innymi bardziej duchowych, niż oni. Post ma być czasem pełnym pokory i radosnej postawy. Ewangelia wg św. Mateusza 6:16-18 mówi: „Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.”
 3.  
  Post dla chrześcijanina jest wstrzymaniem się od zabaw,rozrywek.Jest przygotowaniem się duchowym do świąt Wielkanocnych.
 4.  
  Post dla chrześcijan jest pewną próbą sprawdzenia siebie samego na ile w stanie jesteśmy przezwyciężyć nasze codzienne pokusy.Post nie jest to wzbranianie się od posiłków ,każdy z nas jest przywiązany z czymś i właśnie w poście przestrzegamy pewnego postanowienia które dajemy sobie.Jeśli np.duzo jemy slodyczy i bardzo nam smakuja i daja nam w zyciu radosc to postanawiamy sobie ze w czasie postu nie bedziemy jedli słodyczy itd.
  Nikt tutaj na Ziemi nie bedzie nas karał lub sprawdzal czy przestrzegamy post jest on iwyłacznie dla nas samych i w życiu przyszłym jak wierza chrześcijanie Bóg jedynie bedzie wiedzial co udalo nam sie przezwyciezyc jako istocie ludzkiej która ma prawo mylić się.
  Dla chrzescijan post jest najważniejsza drogą do zbawienia.Każdy chrześcijanin powinien podjać sie takiego postu by zobaczyc jak wazne czasem jest dla nas to co powinno sie znajdowac na ostatnich miejscach i uświadomić sobie ze niektóre przedmioty,urzadzenia(komputery),pieniadze NIE SĄ TAK WAZNE JAK MIŁOŚĆ!
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.