DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Opis obrazu ,, Dama z łasiczką "

  Autorem obrazu ,,Dama z łasiczką", znanego również jako
  ,, Dama z gronostajem" jest renesansowy włoski malarz Leonardo da Vinci. Powstał on w XV wieku i znajduje się w Muzeum Czartoryskich w . Został namalowany farbami olejnymi oraz temperą na desce.
  Dzieło jest portretem ówczesnej kobiety, która trzyma na rękach
  łasiczkę. Przedstawiona jest w sposób realistyczny, zgodny z realiami epoki.
  Malowidła ma kształt prostokąta o wymiarach 55x40,5 cm.
  Kolorystyka obfituje w ciemne barwy- czerń, brąz, granat. Malarz zastosował światłocień, aby uwydatnić ciało kobiety oraz zwierzęcia. Twarz, dekolt i dłonie wyraźnie odcinają się id czarnego tła.
  Na głowie kobiety widzimy przezroczystą siateczkę, dodatkowo
  przepasaną cieniutką wstążką. Zamyślone oczy patrzą w dal, a na ustach błąka się prawie nieuchwytny uśmiech. Twarz zwrócona jest w lewą stronę. Szczupłą szyję oplatają ciemne korale spadające aż na piersi. Dekolt sukni ma kształt karo. Suknia brązowo-granatowa zdobiona jest haftem, na rękawach znajdują się głębokie rozcięcia.

  Trzeba jeszcze dopisać :
  1. Nastrój dzieła.
  2. Własna opinia na temat dzieła.

  prooooooszę .! ;]
  nie wiem jak dalej mam napisać .
  na dzisiaj . xdd
   Dama z łasiczką ..JPG
 2.  
  nastrój dzieła jest dający do myślenia , jest tajemniczy, gdyż nie wiemy w co się patrzy owa kobieta, a także jej łasiczka.Widac w nim spokój i rozluźnienie bohaterów.
  Moim zdaniem obraz jest bardzo ciekawy ,dobrze dobrana kolorystyka, która wpływa na odbiorce i jego wyobraźnię. Leonardo da Vinci to prawdziwy artysta, poniewaz stworzył tak piękny obraz, który możemy oglądac w Polsce.

  Mam nadzieję że troche pomogłam
 3.  
  na pewno . ; ))
  DZIĘKUJĘ ; * .
 4.  
  dzięki pomogło mi to
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.