DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Napisz własną wymyśloną baśń!>  Prosze pomuszcie
 2.  
  Przed wielu laty, kiedy w ........ nie było jeszcze osiedli, wszystko porastała trawa i łąki , a rzeka (jezioro) była czysta jak łza, żyła grupa przyjaciół. Byli to chłopcy (dziewczynki) w wieku od 9 do 11 lat i wszyscy mieli jedna marzenie, aby zostać żołnierzami.
  Spotykali się oni przy olbrzymim głazie, siadali przy nim i omawiali swoje plany. jeden z nich .....(imię) zawsze próbował coś wyskrobać na kamieniu. Pewnego dnia kiedy przyjaciele marzyli o szkołach wojskowych i mustrze ( szkole baletowej) , kamień lekko zadrżał. ......(imię) myślał,że to przez jego dłubanie w kamieniu, ale okazało się , że kamień drży mimo tego, że przestał to robić. Nagle na kamieniu pojawił się wyraźny napis " Wojsko polskie" ( Mistrzynie baletu). ...... (imię) aż zaniemówił, to było jego hasło.
  Chłopcy (dziewczynki) postanowili wykopać dół i opisaną historię zakopać w butelce. Wszyscy się podpisali, by opowiadanie było wiarygodne dla tego , kto ją znajdzie. podpisów było.....(nr szkoły do której chodzisz)
  Po wielu latach, kiedy zaczęto budowę szkoły na osiedlu znaleziono butelkę, a na pamiątkę wydarzenia sprzed lat wybudowano szkołę nr...............( nr taki ile było podpisów)

  Mam nadzieję ,że zrozumiesz o co chodzi w nawiasach , musisz to sobie przerobić w zależności czy jesteś chłopcem ,czy dziewczynką.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.