DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Po muście

  ćwiczenia z wosu

  Na podstawie informacji prasowych lub telewizyjnych opisz działania podejmowane ostatnio przez jeden ze związków zawodowych.Wobronie jakich praw pracowniczych wystąpił?
  2
  zastanów się i wpisz do tabeli jakie są wady i zalety różnych rodzajów mediów

  prasa-
  radio-
  telewizja-
  internet-
  3napisz recenzje w której zachęcisz swoich kolegów i koleżanki do obejrzenia wybranego programu telewizyjnego wysłuchania audycji radiowej lub przeczytania ciekawego artykułu
 2.  
  Prasa - Przychylność którejś opcji politycznej, publikacje tzw. "plotek" co się może odbić: procesami sądowymi, strata wiarygodności i co za tym idzie stratami czytelników, wypłacanie odszkodowań itd. Szanse obiektywność-wyrabianie sobie marki, zdobywanie rynku.

  Radio - brak obiektywizmu, coraz mniejsze dochody z abonamentu (w przypadku radia publicznego - nie komercyjnego), uzależnienie od właściciela ( w przypadku radia publicznego rząd w przypadku komercyjnego właściciel/le) Szanse: Przekonywanie do siebie słuchaczy, czym wieksza słuchalnośc wieksze przychody pieniężne z reklam, chęci "znanych osobistości" do udzielania wywiadów owemu radiu.

  Telewizja - tak jak w przypadku radia państwowe/komercyjne.


  Internet - Brak autoryzacji w wielu wywiadach, anonimowość co może być zaletą jak i wadą, ataki ze strony krytyków (co sie może tyczyć wszystkich 4 mediów), ataki hakerów na dany portal, mało odwiedzin stron itd.

  Narazie tyle mi do głowy przyszło :)
  W sumie większośc z tego co opisałem w tych 4 rodzajach mediów może się tyczyć pozostałych np. radia i tv, gazety i radia itd.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.