DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Zadanie 1. Pan Alfred ma kwadratową działkę, którą podzielił dwiema dróżkami na cztery jednakowe części. Wzdłuż brzegów dróżek oraz wokół całek działki umieścił krawężniki – razem 116 metrów, z czego 60 metrów to krawężniki zewnętrzne. Postanowił także wyłożyć dróżki kwadratowymi płytkami o boku 25 cm. Ile takich płytek potrzebuje?
  Zadanie 2. Kwadrat ABCD podzielono na trzy części odcinkiem EF (E- środek boku AD, F – środek boku DC) i odcinkiem BG (G – środek odcinka EF). Jedna z części – czworokąt – ma pole równe 28 cm2. Oblicz pole kwadratu.

  Zadanie 3. Liczba 765 432 jest podzielna przez 4. Zamieniając miejscami dwie cyfry tej liczby , możemy otrzymać liczbę podzielną przez 4. Na ile sposobów można to zrobić?

  Zadanie 4. Miasto jest podzielone na 4 dzielnice. W pierwszej dzielnicy mieszka 4/15 liczby ogółu mieszkańców, a w drugiej 7/8 liczby mieszkańców pierwszej dzielnicy, a w trzeciej 11/25 liczby mieszkańców dwóch pierwszych dzielnic, a w czwartej 42 000 mieszkańców. Oblicz, ile chleba należy przygotować dla mieszkańców tego miasta na trzy dni świąt, zakładając, że przeciętnie jeden mieszkaniec zjada pół kg chleba.

  Zadanie 5. W trapezie równoramiennym podstawa dolna jest o 3 cm większa od podstawy górnej. Wysokość trapezu wynosi 2 cm i stanowi 60 % długości podstawy górnej. Oblicz pole powierzchni tego trapezu.

  Zadanie 6. Suma pól trzech prostokątnych działek jest równa 2,5 ha. Długość pierwszej działki jest 3 razy większa od długości drugiej, a długość drugiej jest 6 razy mniejsza od długości trzeciej. Szerokość każdej działki jest równa 50 m, co stanowi ¼ obwodu najmniejszej działki. Ile metrów bieżących siatki trzeba kupić na ogrodzenie tych działek? O ile arów pierwsza działka jest mniejsza od trzeciej?

  Zadanie 7. Hurra! Wyjeżdżamy na wakacje! Wstałem o godz. 700. Po porannej toalecie, nie spiesząc się zjadłem śniadanie, co zajęło mi 2 razy więcej czasu niż toaleta. Następnie wziąłem się za pakowanie plecaka, co trwało dwukrotnie dłużej niż śniadanie – ale zdążyłem. Zaniosłem więc plecak do samochodu i pojechaliśmy. Jazda trwała dwa razy dłużej niż moje pakowanie. Równo w południe byliśmy na miejscu. O której godzinie wyjechaliśmy?

  Zadanie 8. Dane są dwa kąty przyległe takie, że miara jednego jest pięć razy większa od drugiego. O ile stopni należy zmniejszyć miarę kąta większego i zwiększyć miarę kąta mniejszego, aby dalej były one przyległe, a miara tego kata była cztery razy większa od miary kąta drugiego?

  Zadanie 9. Do szkolnej biblioteki zakupiono lektury, słowniki i encyklopedie – łącznie 36 nowych książek. Lektur było sześć razy więcej niż encyklopedii i trzy razy więcej niż słowników. Oblicz, ile zakupiono lektur,
  ile słowników i ile encyklopedii.

  Zadanie 10. Paweł z ojcem odwiedzili strzelnicę. Umowa była taka: Paweł wykonuje 5 strzałów. Za każde celne
  trafienie otrzymuje prawo wykonania dodatkowych dwóch strzałów. Razem Paweł wykonał 17 strzałów. Ile razy Paweł strzelił celnie?

  proszę również o obliczenia i bardzo dziękuje z góry
 2.  
  ff
   skanowanie000742.jpg
 3.  
  pisz po jednym zadaniu na stronie to będzie wtedy wszystko rozwiązane
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.