DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Podaj znane/popularne malarki 20 wieku
 2.  
  1.Hanna Żuławska
  2.Frida Kahlo
 3.  
  Mela Muter (wł. Maria Melania Mutermilch 1876-1967) to jedna z najwybitniejszych i najciekawszych postaci polskiego malarstwa XX wieku. Pochodziła z zamożnej rodziny żydowskiej, silnie związanej z polskim kręgiem kulturowym.
  Frida Kahlo - meksykańska malarka.
  Maria Jarema -(1908–1958), polska plastyczka, scenograf, siostra Józefa i Władysława. Studiowała w krakowskiej ASP pod kierunkiem X. Dunikowskiego, jedna z najwybitniejszych nowoczesnych malarek i rzeźbiarek. W twórczości początkowo pod wpływem konstruktywizmu i abstrakcji unikającej geometrii, eksponowała przestrzenność i lekkość profilów
  Hanna Żuławska -(1909-1988), żona J. Żuławskiego, malarka i rzeźbiarka, w dwudziestoleciu międzywojennym wystawiała pod panieńskim nazwiskiem Jasińska. Po 1945 związała się ze Szkołą Sopocką i zbliżyła do socrealizmu. Od 1950 profesor Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku.
 4.  
  malo tego ... Warwara Stiepanowa-rzezbiarka, ale chyba tez malowala, Frida Kahlo- malarka meksykańska, Helen Frankenthaler- malarka amerykańska,
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.