DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego oraz dwóch wybranych przez Ciebie przykładów literackich napisz wypracowanie w, którym udowodnisz , że nie ma zbrodni bez kary.  prosz zróbcie mi to dzis bo mam to na jutro. Tylko nie przepisujcie z internetu bo czytałem i jest tam tego mało a chodzby nawet nasza polonistka sprawdza czy ktos nie odpisuje z internetu chciałbnym zebys napisał to...
 2.  
  Juliusz Słowacki wielki romantyk,widzi wspaniałą przyrodę.Umie patrzeć co i kiedy następuje.Kocha tak jak każdy człowiek,ale nieszczęśliwy musi uciekać za granicę Polski.Wie,że nie może powrócić,tęskni,ale żyć musi.Czuje,że zbliża koniec życiowej wędrówki,chce być przygotowany,a nie zaskoczony.Poeta pisze "Testament Mój"wiersz życia i twórczości poety.Całe życie i twórczość poeta poświęcił sprawie narodowej,wzywał Polaków,aby nie tracili nadziei na odzyskanie wolności."Żyłem z wami,cierpiałem i płakałem z wami"....Poeta zwraca się do rodaków,przyjaciół.Życie poety było pełne cierpienia i rozterek.Wiersz jest wyznaniem,ponieważ świadomość choroby -cierpi na gruźlicę-.
  Poeta dla potwierdzenia miłości do natury,opisuje zachód słońca."Hymn o zachodzie słońca"jest dowodem na tułaczkę,tak jak łódź płynąca po przestrzeni wodnej i nieskończonej.Wiersz powstał w czasie podróży morskiej do Egiptu,gdzie również i w Egipcie powstają utwory.Dusza poetycka nie zna miejsca,ani czasu na temat do utworu.Wszędzie gdzie się patrzy tam się widzi przedmiot,który może przynieść sławę.Słowacki nie pragnie by Go chwalono,a pisze ze swojej duszy,pochłonięty myślą twórczą,musi oddać co mu zalega i gnębi.Musi pisać,bo jak można widzieć tylko dla siebie,Konieczność oddania niezgłębionego talentu ma swoją dobrą stronę,ponieważ dziś wiemy jak żyli i co myśleli wielcy w opisie swoich czasów.
  Powracając do pięknej literatury Słowackiego i podróży ,do hymnu,poeta widzi lecące bociany,które przypomniały o własnym kraju za którym tęsknił i nigdy nie powróci.
  -Jakie to musi być przykre i smutne,my tego nie zrozumiemy,gdyż mamy szczęście żyć w pokoju.Wiersz ma bardzo osobisty charakter,nastrój postępuje,powtarzający się refren ze słowami"Smutno mi Boże.-czy może być.?
 3.  
  W pytaniu mamy zawarte myśl jest odpowiedzią na zbrodnię i karę.Karą jest wygnanie na wieczną tułaczkę,a zbrodnią miłość do Ojczyzny ,która pozostaje pod zaborem.Bunt człowieka na niewolę jest poczytany za zbrodnię.
  -Dołącz to do strony wcześniejszej.-mojej odpowiedzi.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.