DODAJ ZADANIE
Kategorie

  1.  
    Pomóżcie...Proszę...!

    Opisz jakąś trudną sytuację, z której udało ci się wybrnać. Wykorzystaj frazeologizmy: dojść po nitce do kłębka,znaleźć się w labiryncie,nić Ariadny...
  2.  
    Pewnego jesiennego dnia wybrałyśmy się z koleżanką do lasu na grzyby. Było słonecznie i ciepło, a grzybów było w bród. Zaangażowane w zbieranie oddaliłyśmy się zbyt daleko. Straciłyśmy orientację. Po prostu znalazłyśmy się w labiryncie, z którego trudno nam było wyjść. Zrezygnowane usiadłyśmy na pniu i powoli zaczęłyśmy przypominać sobie pewne szczegóły. Wchodząc do lasu , słońce świeciło z lewej strony. Za nami była asfaltowa droga. I tak po nitce do kłębka ustaliłyśmy trasę powrotu. Szłyśmy tak, by słońce świeciło z prawej naszej strony. Niezadługo usłyszałyśmy odgłos jadących samochodów. Wiedziałyśmy już, że dobrze idziemy.Tylko nasze opanowanie, tak jak nić Ariadny, pozwoliło nam wybrnąć z tej dosyć trudnej sytuacji.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.