DODAJ ZADANIE
Kategorie

  1.  
    Na wartosc temperatury powietrza wpływa kat padania promieni słonecznych , ktory zalezy od , ...................................... Im ............., kat padania promieni słonecznych, tym oswietlenia powierzchnia Ziemi jest mniejsza . w rezultacie ilosc energi slonecznej dostarczanej na jednostke powierzchni, .........................., co prowadzi do , .................., temperatury powierza . Dlatego tez najwyzsze temp powietrza przy powierzchni Ziemi odnotowuje sie w strefie ......................... .
  2.  
    Na wartosc temperatury powietrza wpływa kat padania promieni słonecznych , ktory zalezy od , pory roku i położenia w danej szer. geograficznej. Im mniejdzy, kąt padania promieni słonecznych, tym oswietlenia powierzchnia Ziemi jest mniejsza . w rezultacie ilosc energi slonecznej dostarczanej na jednostkę powierzchni, maleje, co prowadzi do ,obniżenia temperatury powierza . Dlatego tez najwyższe temp powietrza przy powierzchni Ziemi odnotowuje sie w strefie międzyzwrotnikowej.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.