DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Opisz wybrane dzieło sztuki,którego reprodukcja ZNAJDUJE SIĘ W TWOIM PODRĘCZNIKU !!!(((((Jutro pójdę w świat)))))!!!.Możesz skorzystać z planu:
  1. Tytuł(nazwa) i autor.
  2. Rodzaj dzieła sztuki.
  3.Cechy charakterystyczne:
  tematyka,tworzywo,
  kolorystyka,faktura.
  4.Ocena, twoje wrażenia.
 2.  
  OPIS OBRAZU GIUSEPPE ARCIMBOLDO:
  Autorem portretu pt.,,Bibliotekarz " jest Giuseppe Arcimboldo. Namalował go w XVI wieku .
  Na pierwszym planie widać Bibliotekarza , który jest zbudowany z różnej wielkości książek , jego nos , policzki i czoło są wykonane z małych tomików , a broda z piórkowej miotełki . Ręka została zrobiona z największych książek , tak jak korpus. Bibliotekarz został wykonany z książek o ciepłych , jasnych książek. Tło jest bardzo ciemne , a kurtyna znajdująca się z tyłu lekko przykrywa ramię Bibliotekarza tak jak peleryna , która sprawia że wygląda jak magik .
  Myślę , że Giuseppe Arcimboldo chciał pokazać inną strone bibliotekarza . Bibliotekarze na ogół widzą siebie z zupełnie innej strony , niż pokazuje to stereotypowy wizerunek , który przedstawia ten zawód jako wyciszone , zasuszone mole książkowe , znające życie tylko z zromadzonych w bibliotece , zakurzonych książek . Najczęściej malarze podkreślają ich wiedzę. Uważam , że Giuseppe Arcimboldo chciał ukazać bibliotekarzy z innej stony inni malarze. Bardzo podoba mi się tan obraz .


  Mam nadzieje, że pomogłam =)
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.