DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  czy warto w zyciu kierowac sie uczuciem? rozprawka
  • 1k9p
  • 6.02.2011
  • UWAGA: 2 osoby uznały to rozwiązanie jako niepoprawne.
   
  Czy warto w życiu kierować się uczuciami?
  Moim zdaniem TAK w życiu każdy powinien kierować się uczuciami, są one nieodłącznym elementem życia każdego z nas. Bez uczuć nie moglibyśmy żyć. Uczucia można okazywać na bardzo różne sposoby , to zależy wyłącznie od nas, od naszej osobowości, od naszych uczuć. Można powiedzieć komuś w prost coś cię do tej osoby czuje, można przez całe życie ukrywać je. W "Dziadach" zauważyłam , że Guślarz jast zcałkowicie oddany swojej pracy, podobnie jest z Pustelnikiem on całkowicie oddał sie uczuciu miłości.
  W Balladynie zaś przedstawione są uczucia sióstr wzgłędem siebie . Zauważyłam , że matka Aliny i Balladyny troszczy się o swoje córeczki bardziej niż o siebie samą . Balladyna od początku nie troszczy się o nic poza sobą, nie widzi jak kochają ją matka i siostra. Jak się później okazało zamordowała swoją własna siostrę, jaj matka także umiera, Kirkora. Wszyscy z jej otoczenia giną dzięki niej samej i gdy wydaje się, ze jest najpotęzniejsza bo ma zostać królową i wtedy Balladyna ginie porażona piorunem. Tak oto nie ma zbrodni bez kary!! Uczucia są nieodzownym elementem naszego życia, ale nie mozemy zapominać , ze czasami ranimy i to bardzo, bo nie umiemy przyznac sie do własnych uczuc i błędów!
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.