DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Napisz opowiadanie do którego ilustracją mógłby być wybrany obraz. W wypowiedzi uwzględnij:
  *elementy opisu postaci,
  *opisu krajobrazu,
  *opis tego,co twoim zdaniem przeżywają bohaterowie
  *dialogi bohaterów.

  dałam wam jeden obrazek bo reszty nie umaiłam znaleźć. Proszę pomóżcie mi :(
   Paolo_Uccello_Sw jerzy w walce ze smokiem.jpg
  • zaq765
  • 8.12.2011
  • UWAGA: 3 osoby uznały to rozwiązanie jako niepoprawne.
   
  Napisz opowiadanie do którego ilustracją mógłby być wybrany obraz. W wypowiedzi uwzględnij:
  *elementy opisu postaci,
  *opisu krajobrazu,
  *opis tego,co twoim zdaniem przeżywają bohaterowie
  *dialogi bohaterów.

  dałam wam jeden obrazek bo reszty nie umaiłam znaleźć. Proszę pomóżcie mi :(
  • matriks9999
  • 1.01.2012
  • UWAGA: 5 osoby uznały to rozwiązanie jako niepoprawne.
   
  Pewnego dnia w pięknym ogrodzie królewskim przechadzała się księżniczka Loerlin.
  Miała na sobie śliczną żółto- pomarańczową suknie z białym kołnierzem i koronę na głowie wyglądała ślicznie.W pewnej chwili ujrzała przystojnego rycerza z długimi kręconymi włosami w zielonej zbroi z hełmem na głowie i mieczem ku boku.To był piękny wiosenny poranek ptaki śpiewały powiewał leciutki wiaterek a na niebie nie było ani jednej chmury trawa w ogrodzie była zielona jak rycerska zbroja.Nagle rycerz spojrzał w oczy Lorelin i z zapartym oddechem wyznał uczucia do księżniczki a dziewczyna wsłuchana położyła rekę na ramieniu mężczyzny i zaczęła słuchać z uspokojeniem i delikatnością.
  -O moja pani witaj w ten uroczy poranek
  -Rycerzu dlaczego tu przyszyłeś macie zakaz patrzenia się na mnie
  -Księżniczko nie wiesz co do ciebie czuje.I chłopak zaczął mówić uczucia do dziewczyny
  -Pani twe usta jak róże czerwone tyś piękniejsza od wszystkich a na ziemi twe serce chce tylko kochać proszę pokochaj mnie żyjmy razem przez wieki całe aż do śmierci miejmy siebie ja cie obronie królewno czci swej będę bronić.
  -o rycerzu mój obrońco to naprawdę piękne słowa lecz nie wiem czy cie pokochać mam.
  I nagle rycerz ukląkł przen księżną i wypowiedział te słowa
  -O ma pani tyś piękna jak róża wyjdź za mnie ma kochana
  Gdy Lorelin to usłyszała zdenerwowana nie mogła wykrztusić ani jednego słowa.
  Po chwili jej usta się poruszyły.
  -Odpowiadam na twe życzenie tak chce być z tobą na zawsze.
  Dziewczyna w tej chwili pocałowała przystojnego rycerza i żyli ze sobą w zgodzie i miłości. Po roku urodziła im się córka tak piękna jak Księżniczka.
  • ptys999
  • 9.12.2012
  • UWAGA: 4 osoby uznały to rozwiązanie jako niepoprawne.
   
  Na obrazku widnieje malowidło Paolo Uccello a pt. Święty Jerzy ze smokiem . Autor dziełajest z pochodzenia Włochem i malarzem z okresu renesansu.
  Na pierwszym planie widzimy trzy postacie wystraszoną kobietę, strasznego smoka i odważnego rycerza na białym koniu. Uwięziona dama o blond włosach ubrana jest w ciągnącą się po ziemi niebiesko - różową suknię. Na nogi założyła charakterystyczne czerwone buty. Wyróżnia się szczupłą sylwetką i bladą cerą. Tuż obok niej, przed jaskinią stoi potężny, zielony smok, który zapewne zniszczył okolicę. Widać długi, kręcony ogon. Zwierzę posiada dwa skrzydła a na nich błękitno białe i czerwono niebieskie okręgi.
  Z paszczy spływa krew. Jest to efekt celnego uderzenia piką mężczyzny w srebrzystą zbroję. Smok zdaje się być, nieugięty. Mimo wszystko ostre pazury i zęby nie przestraszyły dzielnego rycerza, widniejącego po prawej stronie dzieła. Przyjechał
  na swym białym koniu, w celu uratowania królewny. Pewnie siedzi na pomarańczowym siodle, trzymając koniec broni w oku potwora. Czuje, że to on wygrał walkę.
  W głębi widzimy jaskinię, która z pewnością nie jest dziełem natury. Obok niej, po prawej stronie, rośnie kilka ciemnych drzew. Zapewne zostały zatrute przez straszną, lecz już pokonaną, bestię. Nad nimi unosi się kłębek dymu. Tło stanowi niebieskie niebo. Wokół jaskini ziemię wyłożono kamieniami. Na miejscu bitwy podłoże jest zniszczone przez smoka.
  Twórczość Uccello całkowicie odróżnia się od innych, tworzonych w drugiej połowie XVIII wieku. Brakuje pogodnych barw, wszędzie widać ponure kolory. Mimo to praca ma swój urok, lecz uważam, że autor bardziej powinien popracować nad postacią smoka, która nie wygląda zbyt realistycznie. Poza tym, praca jak najbardziej mi się podoba.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.