DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Zad 18.Opisz krazenie wiencowe.Zad19 Od czego zalezy prawidlowy kierunek przeplywu krwi w sercu.Zad 20 Wymien blony plodowe podaj ich funkcje.Zad 21 Wymien jakie miesnie uczestnicza w porodzie.Zad22.Podaj funkcje progesterony.Zad 23 Wskaz na rysunku plemniki miejsce wystepowania mitochondrium podaj ich funkcje.Zad 24 Wymien funkcje lozyska.Zad25 Wymien hormony produkowane przez lozysko.Zad 26 Wymien elementy budujace nukloty.Zad 27 Co to jest kod genetyczny.Zad28 Wymien cechy kodu genetycznego.
 2.  
  20.
  * Owodnia wypełniona płynem. Pełni funkcję ochronną, tworzy środowisko dla zarodka. Chroni zarodek przed obrażeniami mechanicznymi.
  * Omocznia jest uchyłkiem prajelita, magazynuje szkodliwe produkty metabolizmu. Ma zdolność resorpcji wody z jamy omoczni, dzięki czemu możliwe jest krążenie wody w obiegu zamkniętym.
  * Kosmówka pełni rolę ochronną, bierze udział w tworzeniu łożyska.
  * Pęcherzyk żółtkowy obrasta kulę żółtkową i magazynuje pokarm.
  22.
  Hormon ten umożliwia zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja w błonie śluzowej macicy i utrzymanie ciąży. Jeśli do ciąży nie dojdzie, wydzielanie progesteronu zmniejsza się i dochodzi do menstruacji.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.