DODAJ ZADANIE
Kategorie

  1.  
    Grecy tak jak wiele innych ludów starożytnych, byli ______ . Według Hellenów bóstwa mieszkały na najwyższym szczycie Grecji - _______ . Za najważniejszego boga greckiego uznawano ______ . Jego żona ______ opiekowała się zamężnymi kobietami. Z kolei za pana mórz i oceanów uważano ________ . Aby zdobyć przychylność bóstw, mieszkańcy Hellady wznosili okazałe _______ . O bogach powstawały liczne opowieści zwane _________ . Grecy chcąc poznać swoją przyszłość , udawali się do ______. Najsłynniejsze tego rodzaju święte miejsce w Grecji znajdowało się w _____ , na zboczach Parnasu, ulubionej góry Apolla.
  2.  
    Grecy tak jak wiele innych ludów starożytnych, byli Państwem . Według Hellenów bóstwa mieszkały na najwyższym szczycie Grecji - Olimpie . Za najważniejszego boga greckiego uznawano Zeusa . Jego żona Hera opiekowała się zamężnymi kobietami. Z kolei za pana mórz i oceanów uważano Posejdona . Aby zdobyć przychylność bóstw, mieszkańcy Hellady wznosili okazałe świątynie . O bogach powstawały liczne opowieści zwane mitami . Grecy chcąc poznać swoją przyszłość , udawali się do wyroczni. Najsłynniejsze tego rodzaju święte miejsce w Grecji znajdowało się w Delfach , na zboczach Parnasu, ulubionej góry Apolla.

    prosze :)
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.